Ana Sayfa/Destination Imagination (DI)
Destination Imagination (DI)2017-12-26T11:35:02+03:00

Destination Imagination (DI)

DESTINATION IMAGINATION (DI) VİZYONU 
  Hayalgücünden buluşa uzanan yaratıcı süreci ögretmekte dünya çapında lider olabilmek.
DESTINATION IMAGINATION (DI) MİSYONU

  Bilim eğitimi projesi kapsamında hazırlanan materyaller SAILS projesi kapsamında güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Proje kapsamında, dört yıllık bir süreçte sorgulamaya dayalı bilim eğitiminin yaygınlaştırılması ve araştırma becerilerinin belirlenip nasıl değerlendirileceği hedeflenmektedir.

  Dünya çapında, öğrencilerin 21. Yüzyıl becerilerini uygulamada ve yaratıcılıkta kullanabilecekleri çeşitli yaklaşımları değerlendirebilmeleri için olanaklar hazırlamak. DESTINATION IMAGINATION (DI) öğrencilerden oluşan takımların ucu açık problemleri çözmeyi içeren görevleri yerine getirdikleri ve çözümlerini turnuvalarda sundukları eğitici bir programdır.

  Destination Imagination programı bir yandan BTMM* (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik), sanat ve hizmet vererek ögrenmeyi de içine katarken, öğrencilerden oluşan takımları eğlenmeye, risk almaya, odaklanmaya ve problemleri şekillendirmeye teşvik etmektedir.

DESTINATION IMAGINATION (DI) PROGRAMI ÖZEL ARI OKULLARI’NDA

 

 

  2013-2014 eğitim öğretim yılında Destination Imagination programına katılan ortaokul öğrencilerimiz yaratıcı düşünce, eleştirel düşünce, ve problem çözme becerilerini geliştirecekler. Katılımcılarımız yaratıcı süreci tecrübe eder, yeni arkadaşlıklar kurar, ve beraber çalışmayı öğrenir.

  Dünyadaki sorunlara yaratıcılığı ve problem çözme becerilerini kullanarak çözüm üretmek konulu düzenlenen yarışmalara öğrencilerimiz İngilizce Zümresi tarafından hazırlanacaktır.

  Öğrencilerimiz sabırlı olmayı, esnek olmayı, dayanıklılığı, etik anlayışını, çevresindekilere ve onların düşüncelerine saygıyı ve beraber problem çözme sürecini öğrenirler. Görevlerini tamamlamak için çalışan takım arkadalşarımız bu süreçte yöneticilik, işbirliği, sorun giderme, ve yaratıcı ve eleştirel düşünce gibi önemli hayat becerilini öğrenirler. Öğrencilerimizin bu çalışmayla İngilizceyi yaşamın gereksinimlerinde de kullanmayı öğrenmeleri hedeflenmektedir.

  Öğrencilerimizin oluşturduğu takım sunulan 7 görevden birini seçer ve haftalar süren çalışmalarının sonunda çözümlerini her sezon Eylül ve Mayıs ayları arasında organize edilen turnuvalarda sunar. En iyi puanları alan takımlar bir sonraki aşamaya katılır ve en son dünyanın en büyük yaratıcılık kutlaması olan Küresel Finaller’e katılırlar.

Destination Imagination (DI)