Ana Sayfa/Sıtkı Alp Eğitim Vakfı Akademik Bursları
Sıtkı Alp Eğitim Vakfı Akademik Bursları2021-08-09T11:11:26+03:00

Sıtkı Alp Eğitim Vakfı Akademik Bursları

  Arı Okulları ve Çankaya Üniversitesi Kurucusu eğitimci Sıtkı Alp tarafından 1996 yılında kurulan Sıtkı Alp Eğitim Vakfı(SAEV), başarılı öğrencileri desteklemek amacıyla Arı Okullarında %100 burslu okuma olanağı sağlamaktadır. SAEV bunun için her yıl ilkokulların 4. sınıfları ile ortaokulların 8.sınıflarında okuyan öğrencilere yönelik olarak sınav düzenler.

  • “Üstün Başarı Bursu” adıyla karşılıksız olarak verilen %100 eğitim bursu, 5.sınıftan başlayarak Özel Arı Ortaokulundaki dört yıllık öğrenim sürecini; 9.sınıftan başlayarak Özel Arı Anadolu Lisesindeki dört yıllık öğrenim sürecini kapsar.
  • Sınavda başarılı olarak asil listede yer alan öğrencilere okul yönetimi tarafından randevu verilir.
  • Görüşmeye öğrenci, anne ve baba birlikte katılır.
  • Görüşme sırasında Rehberlik ve Psikolojik Danışma Merkezi (RPDM) tarafından öğrenciyi tanıma çalışması yapılır. Velilere yönelik olarak da okul yönetimi tarafından eğitim- öğretim süreçleri ile ilgili bilgilendirme yapılarak kayıt işlemleri gerçekleştirilir.
  • Üstün Başarı Bursunun devamı öğrencinin, bütün derslerden geçer not alması, Özel Arı Anadolu Lisesinde ise yıl sonu başarı puanının en az 80 olması, Özel Arı Ortaokulunda ise yıl sonu başarı puanının en az 85 olması ve okulun disiplin yönetmeliğine uygun davranışlarda bulunması esaslarına dayanır.