Ana Sayfa/Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IB DP)/Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP)/Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) Bilgilendirme Metni (TÜRKÇE)
Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) Bilgilendirme Metni (TÜRKÇE)2023-05-04T14:02:39+03:00

Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) / Bilgilendirme Metni (TÜRKÇE)

 

Arı Önokulu / Özel Arı İlkokulu Uluslararası Bakalorya (IB) İlk Yıllar Programı için aday bir okuldur* ve bir IB Dünya Okulu olarak yetkilendirme sürecine devam etmektedir.

IB Dünya Okulları, güçlü bir vizyonu paylaşan zorlu, yüksek kaliteli uluslararası eğitim programları sunarak, farklı ve kapsayıcı bir öğrenci topluluğunun öğretim ve öğrenimini geliştirme taahhüdü gibi ortak bir felsefeyi paylaşır.**

*Yalnızca Uluslararası Bakalorya tarafından yetkilendirilmiş okullar, dört akademik programından herhangi birini sunabilir: İlk Yıllar Programı (PYP), Orta Yıllar Programı (MYP), Diploma Programı veya IB Kariyerle İlgili Sertifika (IBCC). Adaylık durumu, yetkilendirmenin verileceğini garanti etmez.

IB ve programları hakkında daha fazla bilgi için www.ibo.org adresini ziyaret edin.

**IB Misyon Beyanı

Uluslararası Bakalorya, kültürlerarası anlayış ve saygı ile daha iyi ve daha barışçıl bir dünya oluşturulmasına yardımcı olacak araştıran-sorgulayan, bilgili ve duyarlı genç insanlar yetiştirmeyi amaçlar. Bu amaca yönelik olarak kuruluş, yeni ufuklar açıcı uluslararası eğitim programları ve titiz değerlendirme yöntemleri geliştirmek amacıyla okullar, devletler ve uluslararası kuruluşlarla çalışmaktadır. Bu programlar, dünya genelinde öğrencileri, diğer insanların da farklılıklarıyla haklı olabileceğini anlayan, etkin, şefkatli ve yaşam boyu öğrenmeye inanan bireyler olmaya teşvik eder.