Ana Sayfa/Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IB DP)/Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP)/Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) Bilgilendirme Metni (TÜRKÇE)
Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) Bilgilendirme Metni (TÜRKÇE)2023-11-02T16:52:20+03:00

Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) / Bilgilendirme Metni (TÜRKÇE)

Arı Önokul ve Arı Özel İlkokulu, 2 Haziran 2023 tarihinde Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) için yetkilendirilmiş bir IB Dünya Okulu’dur.

Okulumuz, IB web sitesinde PYP için yetkilendirilmiş bir okul olarak listelenmektedir.

PYP sunan bir IB Dünya Okulu olarak, bilgili, saygılı bireylerin yetişmesine kendini adamış küresel bir okul topluluğunun parçasıyız. Öğrencilerimiz, geleceklerini başarıyla şekillendirmeye hazır bir biçimde daha uyumlu ve barışçıl bir dünyada katkılarda bulunmaktadır.

IB PYP, öğrencilerimizin yaşamlarına, yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde sosyal, kültürel ve ekonomik çevreleri geliştiren faaliyetlerde bulunmalarına katkı sağlamaktadır.

IB PYP, öğretmenlerimizin mesleki gelişimine olan bağlılıklarını sürdürmelerini, en iyi uygulamalara bağlı profesyonellerle iş birliği yapmalarını ve bu uygulamaları birbirleriyle paylaşabileceği dinamik bir küresel eğitim ağının parçası olmalarını da sağlamaktadır.

**IB’den Misyon Bildirisi

Uluslararası Bakalorya, kültürel anlayış ve saygıyla daha iyi ve daha barışçıl bir dünya yaratmaya yardımcı olacak sorgulayan, bilgili ve saygılı gençler yetiştirmeyi amaçlar. Bu amaçla, organizasyon okullar, hükümetler ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği yaparak uluslararası eğitimin zorlayıcı programlarını ve titiz değerlendirmelerini geliştirir. Bu programlar dünya genelinde öğrencilere, diğer insanların farklılıklarıyla da haklı olabileceğini anlayan aktif, şefkatli ve ömür boyu öğrenenler haline gelmelerini teşvik eder.

IB ve programları hakkında daha fazla bilgi için www.ibo.org adresini ziyaret edebilirsiniz.