Ana Sayfa/Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IB DP)/Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP)
Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP)2023-11-02T16:51:41+03:00

Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP)

Arı Önokul ve Özel Arı İlkokulumuz Resmi Olarak IB Dünya Okulu Oldu

Okulumuzda 2 Eylül 2021 tarihinde başlayan Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) resmi aday okul yolculuğumuz, IB yetkilileri tarafından uluslararası standartlar kapsamında değerlendirilerek “Dünya Okulu” olarak yetkilendirildi.

Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) uygulayan resmi aday okulu olarak bu önemli süreçte yürüttüğümüz çalışmalar, mesleki gelişim seminerleri, veli paylaşım toplantıları ve eğitim öğretim uygulamalarımızın ardından IB Yetkililerince 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde okulumuza değerlendirme ziyareti gerçekleştirildi.

Okulumuzun değerlendirme süreci, IB tarafından belirlenen ve tüm dünyada kabul gören uluslararası standartlar doğrultusunda başarıyla yürütüldü. Okulumuzla ilgili detaylı bir biçimde düzenlenen yetkilendirme raporu sonucunda Arı Önokul ve Özel Arı İlkokulumuz 2 Haziran 2023 tarihinde resmi olarak Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) için yetkilendirilmiş bir “Dünya Okulu” okulu olarak kabul edildi.

IB PYP, öğrencilerimizin bireysel potansiyellerini keşfetmelerine ve bir dünya insanı olarak yetişmelerinin yanı sıra onlarda akademik, sosyal, duygusal ve bireysel becerilerini de geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. 

Özel Arı Okulları olarak, bu önemli sürecin okulumuzun sürekli gelişme yolculuğunda bize katkıda bulunacağına inanıyor, öğrencilerimize daha iyi bir gelecek sunmak için küresel bir eğitim topluluğunun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

ARI OKULLARI IB PYP BROŞÜR – TÜRKÇE
ARI OKULLARI IB PYP BROCHURE – ENGLISH