Ana Sayfa/Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IB DP)/Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IB DP)
Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IB DP)2020-01-31T15:23:54+03:00

Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IB DP)

  IB DP, 1968 yılında kurulmuş olan ve uluslararası standartlarda eğitim vermeyi hedefleyen, Uluslarası Bakalorya Organizasyonu (IBO) tarafından yönetilmektedir. Lise eğitiminin son iki yılındaki öğrencileri kapsayan IB Diploma Programı, vizyonu “daha iyi bir dünya” olan, uluslararası eğitime yepyeni bakış açıları kazandıran güçlü bir eğitim öğretim programıdır. Programın hedefi uluslararası alanda beceri sahibi, bilgi sahibi, kendi değerlerine ve başka değerlere saygılı insanlar yetiştirmektir.

  IB DP  çok dilliliği, uluslararası bilinç sahibi olmayı, topluma hizmet etmeyi, eleştirel düşünebilmeyi, disiplinler arası bağlantı kurabilmeyi, yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen bir programdır.

  2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren Özel Arı Anadolu Lisesi Dünya’nın farklı ülkelerindeki 4546 okul, 70 binden fazla öğretmen ve 1 milyondan fazla öğrencinin paydaş olduğu Uluslararası Bakalorya Programı’nı uygulayan bir “Dünya Okulu” dur.

  IB DP akademik olarak titizlikle hazırlanmış, her yönüyle dünyanın en iyi üniversiteleri tarafından kabul gören bir yapıya sahiptir. Merkezi sınav sonucunda başarılı olup aynı zamanda programın bütün gerekliliklerini tamamlamış öğrenciler Milli Eğitim Programı ile de uyumlu iki diploma ile mezun olmaktadırlar.