Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/“ZEKÂ VE BECERİ” DOLU SATRANÇ TURNUVAMIZI TAMAMLADIK

“ZEKÂ VE BECERİ” DOLU SATRANÇ TURNUVAMIZI TAMAMLADIK

2-7 sınıf öğrencilerimize yönelik olarak okul çapında Ankara bölge hakemlerinin gözetiminde Türkiye Satranç Federasyonunun onayıyla altı kategoride düzenlediğimiz “Satranç Turnuvası”nı 07-08 Haziran 2016 tarihlerinde okulumuzda gerçekleştirdik.

Öğrencilerin ileriyi düşünebilmesini sağlayan, zekâ gelişimine katkı sunan, sabırlı olmasını ve olgun bir kimlik kazanmasına yardımcı olan, zamanı doğru kullanarak başarıya giden farklı yolları bulmasını mücadeleci bir ruh kazanarak özgüven sahibi bir birey olmasını sağlayan satranç sporu ile öğrencilerimiz, bu turnuvayla beraber tıpkı gerçek yaşamda olduğu gibi olaylar karşısında hızlı ve doğru düşünebilmeyi, bir sonraki adımı görebilmeyi, yaşanan durumlar karşısında doğru yorumlar yapabilmeyi öğrendiler.

Dolu dolu geçen 2 günlük turnuva şöleninin ardından 09 Haziran 2016 tarihinde Çankaya Üniversitesinde yapılan ödül töreninde, finalde yarışan ve dereceye giren öğrencilerimiz ödüllerini Kurucumuz Sıtkı Alp, Genel Müdür Yardımcımız Seda Tarman, Akademik Danışmanımız Mehmet Özdemir ve Okul Müdürümüz Nermin Güney ve satranç dersi öğretmenlerimiz Muhittin Büker ve Aşkın Ermiş’ten aldılar. Ayrıca Tiyatro kulübü öğrencilerimizin başarıyla sergilediği “şat-mat” adlı drama gösterisi ödül törenine renk kattı. Turnuvaya katılan ve satranç becerilerini sergileyen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, turnuvada başarılı olan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

2016-06-09T18:27:32+03:00 9 Haziran 2016|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|