YÜREKLİ GENÇLER

Ortaokul 5.sınıf öğrencilerimizle yürüttüğümüz “Yürekli Gençler” sosyal sorumluluk projesi kapsamında 16 Nisan 2014 Pazartesi günü Altınokta Körler Derneğini ve Özel Sefa Huzurevini ziyaret ettik.

Altınokta Körler Derneğini ziyaret eden öğrencilerimiz, kurumda gerçekleştirilen faaliyetleri yerinde incelemiş ve kurumun Braille (kabartma) baskı ile kitap üreten kabartma matbaası, gönüllü okuyucular tarafından kitapların okunduğu özel stüdyosu ile sesli kitaplardan oluşan kaset ve CD’lerinin bulunduğu sesli kitap kütüphanesini görme olanağı bulmuşlardır. Bu bölümlerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmuş ve merak ettiklerine yanıtlar bulmuşlardır. Altınokta Körler Derneğine, projemize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Huzurevine gittiğimizde değerli büyüklerimizin şarkılarıyla karşılandık. Öğrencilerimiz büyüklerimizle tanışıp onlarla resim etkinliği yaptılar. Konuşma olanağı buldukları büyüklerinin geçmişte oynadıkları oyunları öğrenmek isteyen öğrencilerimiz, sorular sorarak görüşmeler yaptılar. Öğrencilerimize kapılarını açan ve projemize destek veren Özel Sefa Huzurevine teşekkür ederiz.

1 2

3 4

5 6

7 8

2014-04-16T15:58:57+03:00 16 Nisan 2014|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|