Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına şölene dönüşen bir tören ile başladık

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına şölene dönüşen bir tören ile başladık

Küresel düşünebilen, kendini sürekli yenileyen, toplumsal duyarlılığa sahip, sanatın ve sporun her yönüyle ilgilenen, aklı ve bilimi temel alarak kendini gerçekleştirebilen bireyler yetiştiren okulumuzda 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına 11 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirdiğimiz açılış töreni ile başladık.

Tören, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve 15 Temmuz Demokrasi Kahramanlarımız anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından törenin açılış konuşmasını yapan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz “Arı okulları olarak, eğitimde kaliteli ve başarılı çalışmalarımız ile fark yaratan seçkin bir kurum olma vizyonumuzla, güncellediğimiz öğretim programlarımız, proje ve etkinliklerimiz, eğitim-öğretim ortamlarımız, dersliklerimizle ve laboratuvarlarımızla 2017-2018 öğretim yılına özenle hazırlandık. Yüksek akademik hedeflerimizin yanı sıra, beceri ve proje temelli öğretim anlayışımız ile öğrencilerimize, dünyadaki değişimleri izlemelerini ve gelişimlere öncülük etmelerini sağlayacak nitelikler kazandırmaya devam edeceğiz. Arı Okulları olarak kurumumuzu simgeleyen arı gibi üretken, arı gibi çalışkan öğretim kadromuz ve öğrencilerimiz ile fark yaratmaya devam edeceğimizin sözünü verirken yeni eğitim öğretim yılının hepimiz ve ülkemiz için sağlıklı, mutlu, başarılı ve huzurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Okul bandomuzun özenle hazırlandığı marşlar ve şarkılarla süren törende, Anadolu Lisesinden ve Fen Lisesinden mezun olup %100 başarı elde ederek hedefledikleri üniversitelere yerleşen öğrencilerimize plaketlerini Kurucumuz Sıtkı Alp, Akademik Danışmanımız Mehmet Özdemir ve Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürümüz Abdurrahman Kaya verirken TEOG sınavında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz ve İlköğretim Okulu Müdürümüz Nermin Güney verdi.  

Törende, bu yıl eğitimine ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde sürdürecek olan 2017 Fen Lisesi mezunumuz Berna Çorak, yeni eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşayan öğrencilerimize ve velilerimize yönelik bir konuşma yaptı. Çorak konuşmasında öğrencilerimize “Arı’da yaşamınız boyunca hatırlayacağınız arkadaşlıklar kuracaksınız ve size şu an için yabancı gelen dünyayı tecrübeli öğretmenleriniz rehberliğinde keşfedeceksiniz. Arı Okulları akademik anlamda öğrencilerine destek olmasının yanı sıra sanata ve spora da oldukça önem verir. Ayrıca yabancı dilde tam kazanım elde etmiş ve donanımlı birer dünya insanı olarak yetişmemize olanak tanır.” dedi. Konuşmasında velilerimize de seslenen başarılı mezunumuz “kendinizi kutlamalısınız! Çünkü sizler evlatlarınızı, Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemiş, çağdaş uygarlığa giden yolun bilimden ve sorgulayan zihinlerden geçtiğinin farkında olan, bu tutumundan da geri adım atmayan köklü bir eğitim kurumuna emanet ettiniz.” diye konuştu.

Sıtkı Alp Eğitim Vakfı Üstün Başarı Bursu Sınavı’nda (SAEV) derece alan 5. sınıf öğrencimiz Kayra Onat Atak ve TEOG sınavı birincimiz Eren Teke ise ödüllerini Genel Müdür Yardımcımız Seda Tarman’dan aldılar. Ödül töreninde konuşan TEOG birincimiz Teke ise “Akademik, sportif ve sosyal başarılarla 34 yıldır bir yıldız gibi parlayan Arı Okulları, kişisel gelişimimde çok etkili oldu. Öğrencisi olmaktan gurur duyduğum Arı Okulları, aklın ve bilimin ışığında, Atatürk ilke ve inkılapları önderliğinde bizlerin geleceğe sağlam adımlarla yürümesine büyük katkı sağladı. Okulumuzun bizlere öğrenim yaşamımız boyunca tuttuğu ışık ile yolumuza tam donanımlı bireyler olarak devam edeceğiz.” dedi.

Bu yıl Cambridge 2017 Young Learners, KET ve PET sınavlarında 408 öğrencimiz başarılı olurken üniversitelerin hazırlık sınıfını atlama ölçütlerinden biri kabul edilen ve 12. sınıf düzeyindeki öğrencilerin başarılı olabildikleri Cambridge FCE sınavına henüz 8. sınıfta iken katılan 18 öğrencimizi gösterdikleri üstün başarılarından dolayı törende kutladık.

Kurucumuz Sıtkı Alp, yeni eğitim- öğretim yılının tüm öğrencilere başarı, sağlık ve mutluluk getirmesini diledi. Törenin ardından öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadılar.