Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/Yazar Feyza Hepçilingirler ile “Off, Dilim!” adlı Kitabı Üzerine Çevrim İçi Söyleşi Gerçekleştirdik

Yazar Feyza Hepçilingirler ile “Off, Dilim!” adlı Kitabı Üzerine Çevrim İçi Söyleşi Gerçekleştirdik

6. sınıf öğrencilerimizin okuduğu “Off Dilim!” adlı kitabın yazarı Feyza Hepçilingirler, 11 Ocak 2021 tarihinde çevrim içi söyleşide öğrencilerimizle bir araya geldi.

Söyleşide Türk dilinin önemini ve günlük yaşama doğru aktarımını öğrencilerimizle paylaşan yazar, verdiği örneklerle deyim ve atasözlerinin dilimize zenginlik katan önemli değerler olduğunu vurguladı. Yazar öğrencilerimizden, dilimize giren yabancı sözcüklerin yerine Türkçe sözcükleri kullanmalarını ve bu sorumluluk bilinciyle Türkçeye sahip çıkmalarını istedi. Öğrencilerimizin etkin katılımı ile renklenen söyleşide, dil ile ilgili merak edilen sorular da yanıt buldu.

Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığına katkı sağlayan ve Türkçenin doğru kullanılmasına yönelik yazdığı “Off, Dilim!” adlı kitabı ile öğrencilerimizde farkındalık oluşturarak etkileşimli bir söyleşi gerçekleştiren Feyza Hepçilingirler için hazırlanan teşekkür belgesi ve TEMA Vakfına okulumuz tarafından yazar adına yapılan fidan bağışının görseli, 7. Sınıflar Müdür Yardımcımız Didem Atsan tarafından söyleşinin sonunda paylaşıldı.

Bizler de değerli katılımı ve öğrencilerimize yaşattığı bu güzel söyleşi deneyimi için Feyza Hepçilingirler’e teşekkür ederiz.

2021-01-12T11:47:04+03:00 11 Ocak 2021|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|