Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/“YAŞAMDAN DİZELERE YANSIYANLAR” ADLI ŞİİR DİNLETİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

“YAŞAMDAN DİZELERE YANSIYANLAR” ADLI ŞİİR DİNLETİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Tarihten bugüne kâğıtlar bitti, mürekkepler tükendi, ömürler toprağa yar oldu; ama şiir hiç bitmedi. Duygu, his, hayal var oldukça, camlar mumların aleviyle buğulandıkça, lambada titreyen alev üşüdükçe, kısacası insan denen mefhum var oldukça şiir asla yok olmayacaktır.

Özel Arı Anadolu Lisesi ve Özel Arı Fen Lisesi 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizin hazırladığı “Yaşamdan Dizelere Yansıyanlar” konulu şiir dinletimizi 17 Ocak 2014 Cuma günü okulumuz Konferans Salonun’da gerçekleştirdik.

Dinletimizde öğrencilerimiz, Türk edebiyatının tanınmış şairlerinin temamızla ilgili dikkat çeken şiirlerini büyülü bir atmosferde okurken müzik dinletisi ve dans gösterisi de onlara eşlik etti.

Şairlerin kullandığı sözcüklerde herkes için çeşitli anlamlar vardır; bu anlamda insan beğendiğini seçer ve içinde olmayan şiiri hiçbir yerde bulamaz. Dinletimizdeki şiirlerle tüm konuklara keyifli dakikalar yaşatan öğrencilerimizi kutluyor,  kendilerine teşekkür ediyoruz.

1 2

3 5

6 7

2014-01-17T16:01:32+03:00 17 Ocak 2014|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|