Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/YAŞAM BOYU ÖĞRENEN BİREYLER ÖDÜL TÖRENİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

YAŞAM BOYU ÖĞRENEN BİREYLER ÖDÜL TÖRENİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

      Özel Arı Okulları olarak yabancı diller öğretimi alanında dünyadaki gelişmeleri izliyor, en çağdaş yaklaşımlarla bu dilleri öğretiyor, 21.yüzyıl becerileri doğrultusunda iletişim ve bilgi teknolojilerindeki gelişmeler sonucu bilginin sınırlarının kalktığı bir dünyaya nitelikleri ile öne çıkan bir kurum olmayı amaçlıyoruz. Yaşamla birebir ilişkilendirilen ve öğrenciyi eğitimin merkezine alan dil öğretimimiz ve yabancı dildeki başarılarımız da bu önemin bir göstergesini oluşturuyor.

     “Yaşam Boyu Öğrenme” ilkemiz ışığında “2014 Cambridge PET, FCE,2015 TOEFL JUNIOR ve Fit in Deutsch’te elde ettiğimiz başarıları, 29 Nisan 2015 Çarşamba günü Lise Konferans Salonu’nda düzenlediğimiz “Yaşam Boyu Öğrenen Bireyler Ödül Töreni” ile kutladık. Her geçen gün artan bir katılımla gerçekleşen 2014 Cambridge PET sınavlarından FCE sınavına 8 öğrencimiz; PET sınavına 4 öğrencimiz; FCE sınavına Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinden 4 öğrencimiz başarılı olurlarken 63 öğrencimiz ise TOEFL JUNIOR sınavına katılarak bizleri gururlandırdılar. Fit in Deutsch Almanca sınavında 32 öğrencimiz ve Amerikan Matematik Birliği tarafından gerçekleştirilen AMC sınavında büyük başarı gösteren iki öğrencimiz de başarı sertifikalarını aldılar.

      Ayrıca, IB CAS etkinlikleri kapsamında sosyal sorumluluk projelerinde yer alan öğrencilerimiz, Doğal Hayatı Koruma Derneği ile ortaklaşa sürdürdükleri soyu tükenmekte olan bir hayvanı evlat edinerek küresel düzeyde gerçekleştirilen çevre hareketinin bir parçası oldular. Bu projeyi yürüten 32 öğrencimize de ödül törenimizde başarı sertifikaları verildi.

      Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizin solo ve koro çalışmalarından oluşan başarılı performanslarıyla törenimiz sona erdi. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

1

2

3

2015-04-29T18:35:57+03:00 29 Nisan 2015|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|