Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, BAŞARILAR, TÜM HABERLER/Yabancı Dillerdeki Uluslararası Sertifikalarımızı Törenle Aldık

Yabancı Dillerdeki Uluslararası Sertifikalarımızı Törenle Aldık

Yabancı dil kazanımlarını, katıldıkları uluslararası sınavlara yansıtan ortaokul ve lise öğrencilerimiz; yabancı dildeki üstün başarılarımızla gelenekselleştirdiğimiz törende sertifikalarını aldılar.

Uluslararası geçerliliğe sahip yabancı dil sınav sonuçlarına göre pek çok başarı elde eden okulumuzda, 18 Ekim 2019 tarihinde düzenlediğimiz “Golden Bees Certificate Töreni”nde 208 öğrencimizi sertifikaları ile buluşturduk.

Törende SAT (Scholastic Aptitude Test), Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı (IELTS), Cambridge Assessment English Sınavları, Fit in Deutsch ve DELE ve Trinity College Sınavlarında başarılı olan öğrencilerimiz sahnedeki yerlerini aldılar.

SAT sınavında 3, IELTS Sınavında 12 öğrencimiz ile Cambridge Assessment English Sınavları içinde, üniversitelerin çoğu tarafından kabul edilen ve başarılı olunduğu takdirde hazırlık sınıfını atlamayı sağlayan FCE sınavında, henüz 8.sınıfta okuyan 18 öğrencimiz törende sertifika almanın heyecanı yaşadılar. Cambridge Assessment Sınavlarında ise Flyers sınavı ile 33, KET sınavı ile 32, PET Sınavı ile 36 ve Trinity College Sınavında 14 öğrencimiz sertifikalarını aldılar.

Öğrencilerimizin Almanca ve İspanyolca sınavlarında da elde ettikleri başarılar da törende paylaşıldı. İlk ve ortaöğretim düzeyinde Goethe Enstitüsü tarafından düzenlenen Fit in Deutsch sınavında 31 öğrencimiz, Cervantes Enstitüsü tarafından yapılan DELE sınavında ise 25 öğrencimiz başarılı olarak sertifikalarını aldılar. “Model Birleşmiş Milletler” (JMUN) ve (MUN) konferanslarında “Üstün Başarı Gösteren Delege”, “En İyi Delege” ve “Mansiyon” ödüllerini alan 5 öğrencimizi kutlayarak başarı belgesi ile ödüllendirdik. Törende, başarılı olan öğrencilerimize rehberlik eden yabancı dil öğretmenlerimiz de Oxford Teachers Academy (OTA) tarafından verilen sertifikaların gururunu yaşadılar. Törene öğrencilerimiz tarafından sunulan müzik dinletisi renk kattı.

Törende konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, öncelikli amacımızın öğrencilerimizin kendi ana dillerini etkin bir biçimde kullanmalarının yanı sıra, kültürlerarası ve uluslararası anlayışla daha barışçıl ve duyarlı bir yaklaşıma sahip olmalarını sağlayan yabancı dili öğrenmeleri olduğunu belirtti. Arı Okulları olarak, programlarımızı bu hedefler çerçevesinde hazırladığımızı ve öğrencilerimizin birer dünya vatandaşı olarak yetişmeleri için etkin öğrenme ortamları oluşturduğumuzu da söyledi. Konuşmasında ayrıca bu törende 208 öğrencimizi sertifikaları ile buluşturduğumuzu ifade eden Demiröz, kasım ayında düzenleyeceğimiz bir sonraki törende ise 185 ilkokul öğrencimize Cambridge Starters, Movers ve TOEFL Primary sertifikalarını vereceğimizi sözlerine ekledi.

Golden Bees Certificate Ceremony 2019

We celebrated our middle and high school success on international exams on 18th October 2019.