Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/Uluslararası Projede 23 Nisan’ı Anlattık

Uluslararası Projede 23 Nisan’ı Anlattık

Ortaokul öğrencilerimiz ile “23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kutlamaları kapsamında Hindistan, İtalya ve ABD’den okulların katılımıyla “Küçük Kahramanlar Büyük Düşler” adlı uluslararası çevrim içi bir projeyi 22 Nisan 2020 tarihinde düzenledik.

Projede yurtdışında yaşayan öğrencilerle bir araya gelen öğrencilerimiz hem 23 Nisan’ın önemi ile ilgili duygularını paylaşmanın hem de bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Atatürk’ü anlatmanın gururunu yaşadılar. Birbirinden renkli görsel sanatlar çalışmaların gösterildiği, ulusal şarkıların söylendiği ve geleneksel dansların sergilendiği etkinlikte öğrencilerimiz yurtdışındaki öğrencilere ve ailelerine 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşattı.

Proje sürecinde İngilizceyi etkin kullanma becerilerini gösteren öğrencilerimiz hem yurtdışından projeye katılan öğrencilerle iş birliği yapmanın gurunu yaşadılar hem de duygularının karşılıklı olduğunu görme olanağı buldular.

 

We Told about the April 23rd in the International Project

We organized an international online project called “Little Heroes Big Dreams” on April 22, 2020, with the participation of schools from India, Italy and the USA as part of the “April 23, National Sovereignty and Children’s Day” celebrations with our secondary school students.

2022-06-24T12:04:48+03:00 22 Nisan 2020|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|