Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/“Uluslararası Okuryazarlık Günü”nü Kutladık

“Uluslararası Okuryazarlık Günü”nü Kutladık

“Uluslararası Okuryazarlık Günü”nü, ortaokul öğrencilerimiz ile çevrim içi derslerde ve çeşitli etkinliklerle 8 Eylül 2020 tarihinde kutladık.

Öğrencilerimiz, bu yıl başta eğitimcilerin rolü ve değişen pedagojik yaklaşımlar olmak üzere “COVID-19 Krizinde ve Ötesinde Okuryazarlık Öğretimi ve Öğrenimi”ne odaklanılan “2020 Uluslararası Okuryazarlık Günü” kapsamında çalışmalarını özenle yürüttüler.

Erken yaşta öğrenme ve eğitim için eşit şansın önemi konusunda farkındalık yaratmak isteyen öğrencilerimiz, sloganlarını yazdılar ve yaptıkları çizimlerini sanal sınıflarda paylaştılar. “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi 4” ve tüm gençlerin dünya çapında okuryazarlık seviyelerini yükseltme hedefleri ile ilgili münazaralar yaparak da düşüncelerini paylaştılar.

Uluslararası Okuryazarlık Günü

8 Eylül, uluslararası topluma; bireyler, topluluklar ve toplumlar için okuryazarlığın önemini ve daha okuryazar toplumlara yönelik yoğun çabalara duyulan ihtiyacı hatırlatmak için 1966’da UNESCO tarafından Uluslararası Okuryazarlık Günü olarak ilan edildi. Okuryazarlık konusu, BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve BM’nin 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi’nin kilit bir bileşenidir.

2020-09-09T11:40:04+03:00 8 Eylül 2020|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|