Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/SAEV Üstün Başarı Bursu (ÜBB) Sınavları Tamamlandı

SAEV Üstün Başarı Bursu (ÜBB) Sınavları Tamamlandı

Başarılı öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve nitelikli eğitim alma olanağı sunmak amacıyla Sıtkı Alp Eğitim Vakfı (SAEV) tarafından 4 ve 8. sınıflara yönelik hazırlanan Üstün Başarı Bursu (ÜBB) Sınavları, ocak ve şubat aylarında iki aşamalı olarak gerçekleştirildi.

Öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören 1. aşama sınavları 4. sınıflar için 30 Ocak 2021 Cumartesi, 8. sınıflar için ise 31 Ocak 2021 Pazar günü, çevrim içi olarak düzenlendi. 1. aşama eleme sınavları sonucunda oluşan başarı sıralamasına göre de 17 Şubat 2021 Çarşamba günü 4. sınıf öğrencileri,18 Şubat 2021 Perşembe günü ise 8. sınıf öğrencileri yüz yüze yapılan 2. aşama sınavlarına katıldı.

Veliler, ilk başvuru sürecinde verdikleri onayla öğrencilerini Covid-19 sağlık önlemlerine uygun olarak yüz yüze sınava getireceklerini taahhüt ederlerken aday öğrencilere ve görevli öğretmenlere ait süresiz ve güncel HES kodlarının güncel sorgulamaları, yüz yüze gerçekleştirilen 2. aşama sınavlarından önce “e-Devlet” üzerinde oluşturulan modülden kurumumuz tarafından yapıldı.

TSE Okulum Temiz belgesine sahip İlköğretim Kurumları ile Anadolu Lisesi binalarımızda, tüm hijyen önlemleri alınarak seyreltilmiş sınıflarda SAEV adına yapılan 2. aşama sınavlarında öğrenciler; nitelikli eğitim almak için bilgilerini yarıştırdı.

8.sınıf düzeyinde başarılı olan 25 öğrenci lise öğrenimleri süresince %100; 4. Sınıf düzeyinde başarılı olan toplam 23 öğrenci ise ortaokul öğrenimleri boyunca sıralamaya göre %100, %75 ve %50 oranlarında SAEV’den eğitim bursu alma ayrıcalığını yaşayacak.