Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/ÖZEL ARI OKULLARINDA 6.ÖDÜLLÜ MATEMATİK OLİMPİYATI

ÖZEL ARI OKULLARINDA 6.ÖDÜLLÜ MATEMATİK OLİMPİYATI

Matematiği seven ve bu alandaki bilgisine güvenen, başarılı öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini açığa çıkarmak amacıyla bu yıl altıncısını düzenlediğimiz Çankaya ilçesine bağlı resmi ve özel okulların 8. sınıf öğrencilerine yönelik “6. Ödüllü Matematik Olimpiyatı” sınavını 3 Mayıs 2014’te; Ödül Töreni’ni ise 7 Mayıs 2014’te Lise Konferans Salonu’nda gerçekleştirdik.

Çok yönlü ve çözüm odaklı düşünebilen, yaratıcı ve matematikte başarılı 169 öğrencinin ve onlara destek veren 70 okulun bulunduğu Ödül Töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Özel Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Sayın Seva Demiröz’ün konuşmasının ardından jüri üyelerine ve okul yöneticilerine katılım belgelerinin takdim edildiği tören, büyük bir beğeniyle izlenen Özel Arı Anadolu Lisesi ve Özel Arı Fen Lisesi öğrencilerimizin sahnelediği Halk Oyunları gösterisiyle devam etti.

Olimpiyat sınavında yüksek puanlar alan öğrencilerin başarılarını kutlamak ve onları yüreklendirmek amacıyla 15 öğrenciye bronz, 14 öğrenciye gümüş, 11 öğrenciye de altın madalya verildi. Jüri Özel Ödülü alan öğrencilerle ilk üç dereceyi paylaşan öğrencilerin açıklanmasına sıra geldiğinde yaşanan heyecan görülmeye değerdi. Başarı gösteren öğrencilere, öğretmenlere ve okul yöneticilere verilen ödüllerle renklenen törenimiz bu başarıların gurur verici coşkusuna sahne oldu.

Özel Arı Okulları kurucusu Sn. Sıtkı ALP, katılımları için tüm okullara ve öğrencilere teşekkür ederek  matematiğin yaşamın önemli bir parçası olduğunu vurguladı.

 Jüri Özel Ödülünü Alan Öğrenciler

1)      Özel Hasan Tanık ORTAOKULU öğrencisi MEHMET CAN EROĞLU

2)      Hacı Mustafa Tarman ORTAOKULU öğrencisi BURAK SUSAM

 

6.Ödüllü Matematik Olimpiyatı Sınavı 3.sü

Özel Atlantik ORTAOKULU  öğrencisi      AHMED SAİD DÖNMEZ

 

6.Ödüllü Matematik Olimpiyatı Sınavı  2.si

Ayten Şaban Diri ORTAOKULU öğrencisi ANIL YALÇINKAYA

 

6.Ödüllü Matematik Olimpiyatı Sınavı 1.si

Mehmet Eroğlu ORTAOKULU öğrencisi SABRİ METE AKYÜZ

1 2

3 4

5 6

7

 

2014-05-07T16:20:22+03:00 7 Mayıs 2014|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|