Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/ÖZEL ARI ANADOLU LİSESİ VE ÖZEL ARI FEN LİSESİ 10 ve 11. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN İNGİLİZCE VE ALMANCA SUNUMLARINI İZLEDİK

ÖZEL ARI ANADOLU LİSESİ VE ÖZEL ARI FEN LİSESİ 10 ve 11. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN İNGİLİZCE VE ALMANCA SUNUMLARINI İZLEDİK

Yabancı Diller Günleri kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz sunum günlerini; 13 Kasım 2013 Çarşamba günü 10.sınıf öğrencilerimiz İngilizce, 15 Kasım 2013 Cuma günü 11.sınıf öğrencilerimiz de Almanca olarak gerçekleştirdiler.

Öğrencilerimiz, kendi ilgi alanları doğrultusunda dünyadaki tek olan şeyleri, farklı hayvanları, ünlü markaları ve efsaneleri İngilizce; dünyada yapılan yenilikleri ve arabaların tarihini de Almanca olarak sundular. Bu çalışmalarla öğrencilerimiz, İngilizce ve Almanca konuşma becerilerini günlük yaşamla ilişkilendirerek dünyadaki farklılıkları tanıma olanağını yakaladılar.

Yabancı dillerde öğrencilerimizin farklı kültürleri tanıyarak farklı bakış açısına sahip olmalarını sağlamak, onlara yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerini kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerimizde öğrencilerimizin özgüven duyguları gelişmekte, öğrenilen bilgi kalıcı ve etkin olmaktadır. Araştırdıkları konuları keşfederek, sorgulayarak ve anlayarak öğrenmelerini temel aldığımız bu süreçte öğrencilerimizi göstermiş oldukları bu başarılı sunumlarından dolayı kutluyoruz.

1 2

3

2013-11-15T16:20:22+03:00 15 Kasım 2013|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|