Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/ORTAOKUL OKUL MECLİSİ BAŞKANIMIZI SEÇTİK

ORTAOKUL OKUL MECLİSİ BAŞKANIMIZI SEÇTİK

     Ortaokul öğrencilerimizin cumhuriyet rejiminin en önemli kazanımı olan bireylerin kendi kendilerini seçme özgürlüğünü yaşamaları ve demokrasi bilincini geliştirmeleri amacıyla TBMM ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında 23 Kasım 2015 tarihinde okul meclisi başkanlığı seçimi gerçekleştirdik.

    Ortaokul meclis başkanlık seçimine aday olan öğrencilerimiz, kendilerine tanınan süre içerisinde tanıtım etkinliklerini ve propaganda çalışmalarını gerçekleştirdiler. Seçimlere katılan ve oy kullanan öğrencilerimiz ise seçimi adeta demokrasi şenliğine dönüştürdüler.

     Gizli oy, açık seçim yöntemi ile gerçekleştirdiğimiz seçimlerde okul meclisi başkanlığı için kullanılacak oy pusulaları ve oy sandıkları seçim gününe kadar hazırlandı. Oylar kapalı paravanların bulunduğu sınıflarda kullanıldı. Sandık görevlileri isimleri kontrol etti ve sandık başkanından oy verildiğine dair imzalar alındı. Seçimlerin ardından sandıklardaki oylar seçim kurulu, rehber öğretmen ve sandık başkanlarıyla açıldı. Yapılan seçimler sonucunda Okul Öğrenci Meclisi Başkanlığını 5.sınıf öğrencimiz Batuhan Çavuş kazandı. Arı Okulları öğrencileri demokrasi ilkelerine tam uyumları ile geleceğin bilinçli seçmenleri ve yöneticileri olacaklarını bugünden gösterdiler.

1

2

3

2015-11-23T16:48:56+03:00 23 Kasım 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|