Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ YAZ OKULUNDA İNGİLTERE’DE

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ YAZ OKULUNDA İNGİLTERE’DE

      Küreselleşen ve sürekli gelişen dünyada kişisel dil ve iletişim becerileri artık dünyanın büyüklüğünü belirliyor. Bu düşünce ile eğitim anlayışını sürdüren, öğrencilerinin yabancı dil kazanımlarını yaşamlarına yansıtmayı hedefleyen okulumuz, 02-15 Temmuz 2015 tarihleri arasında  Leatherhead  St. John`s School’da gerçekleştirilen İngiltere Yaz Okulu programını ortaokul öğrencilerimiz ile buluşturdu.

      Öğrencilerimiz İngiltere yaz okulu programı ile İngilizce dilinde iletişim becerilerini geliştirmenin, yeteneklerinin ve güçlü yanlarının farkına varmanın, farklı kültürlerden akranlarıyla arkadaşlık kurmanın ve yaşama dair çok önemli deneyim ve kazanımlar edinmenin mutluluğunu yaşadılar. Eğlenceli ve eğitici geçen derslerde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğrenciler ile İngilizce dil becerilerini sergilemenin yanısıra katıldıkları sosyal etkinliklerde de keyifli zaman geçirdiler.

      Gezi programının da yer aldığı İngiltere Yaz Okulunda öğrencilerimiz tüm dünyaca bilinen, seçkin üniversitelerin yer aldığı Cambridge’yi görme olanağı bulurken şehrin tarihi ve üniversiteleri ile ilgili bilgi edindiler. Science Museum, National Gallery  ve Madam Tussauds müzelerine yapılan geziler ile eşsiz bir deneyim ve farkındalık kazanan öğrencilerimiz London Eye’a gerçekleştirilen gezi ile de tüm şehri kuş bakışı izleyerek muhteşem bir görsel şölene tanık oldular. Ayrıca kültürü ve tarihiyle dünyanın sayılı başkentlerinden olan Londra’da  yaş gruplarına ve seviyelerine uygun “The Lion King” adlı müzikali izleme ayrıcalığını yaşadılar.

Öğrencilerimiz keyifle tamamladıkları İngilizce Yaz Okulu Programının sonunda uluslararası geçerliliği olan “Trinity College London Konuşma Sınavı”na katıldılar ve gösterdikleri üstün başarı ile sertifikalarını aldılar.

1

2

3

4

5

6

7

2015-07-15T13:31:30+03:00 15 Temmuz 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|