Ana Sayfa/ARI ÖNOKUL, TÜM HABERLER/ÖNOKULDA KIRMIZI-BEYAZ PARTİSİ

ÖNOKULDA KIRMIZI-BEYAZ PARTİSİ

       Ata’mızın aydınlattığı aydınlık yolda ilerlemeyi kendine ilke edinen Arı Okulları’nın en minik öğrencileri Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 91. yıldönümünü coşkuyla kutladılar. Okullarını ve kendi sınıflarını Türk bayraklarıyla donatan minik Arılılar 24 Ekim Cuma günü Cumhuriyetin bizlere getirdiği yenilikleri keyifli bir parti ile kutladılar.

         Tüm öğrenciler parti için evlerinden bayrağımızın rengi olan kırmızı-beyaz giysilerle geldiler. Öncelikle, Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşlarını anmak için saygı duruşunda durdular ve ardından İstiklal marşımızı okudular. Daha sonra önokul müdürümüz Sayın Neşe Sayın’ın konuşmasını dinleyen öğrencilerimiz; Cumhuriyetin kuruluşu ve devrimlerin yer aldığı bir slayt gösterisi izlediler. Ardından tüm sınıflarımız hazırladıkları marşları, şiirleri, şarkıları birbirlerine sundular.

        6 yaş grupları ise Atatürk’ün sözleri, yaptığı devrimler, Cumhuriyet’in anlamını anlatan etkinliklerden oluşan sunumlarını gerçekleştirdiler. Ardından 10.yıl marşı ve patlayan konfetiler eşliğinde Türk bayraklarıyla coşan ve yürüyüş yapan öğrencilerimiz Türk çocuklarına yakışır bir gün geçirdiler.

1

2

3

2014-10-24T17:04:08+03:00 24 Ekim 2014|ARI ÖNOKUL, TÜM HABERLER|