Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/OKUMA ŞENLİĞİNİ SANAT, SPOR VE BİLİM EĞİTİMİ BECERİLERİMİZLE SÜSLEDİK

OKUMA ŞENLİĞİNİ SANAT, SPOR VE BİLİM EĞİTİMİ BECERİLERİMİZLE SÜSLEDİK

1.sınıf öğrencilerimizin, okuma ve yazma becerileri, branş derslerinde edindikleri kazanımları ve bilim eğitimi proje çalışmalarını velilerine sergiledikleri “Okuma Şenliği” etkinliklerini 10-18 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirdik.

Öğrencilerimiz, “Okuma Şenliği” etkinlikleri arasında yer alan bilim eğitimi çalışmaları kapsamında sınıf öğretmenlerinin, fen bilgisi öğretmenlerinin ve ARGE Merkezi uzmanlarının iş birliğiyle yürüttükleri “Işık” temalı bilimsel projelerini velilerinin beğenisine sundular.

İlkokul sürecine attıkları ilk adımla beraber bilim eğitimi çalışmalarına yönlendirdiğimiz öğrencilerimiz projelerini hazırlama sürecinde “Araştırma nedir?, “Araştırma nasıl yapılır?”, “Araştırma Yöntem ve Teknikleri Nelerdir?, “Veri nasıl toplanır ve analiz edilir?”, “Araştırma Raporu Nasıl Yazılır?” konularında bilgi edindiler ve bu bilgilerle “Işık” teması ile ilgili merak ettikleri sorulara yanıt aradılar. Çalışma boyunca görüşme, gözlem, anket, deney gibi bilimsel araştırma yöntem ve teknikleri kullandılar.

1.sınıf öğrencilerimiz bilim eğitimi proje sunumlarının ardından okumanın ve oyun oynamanın çocuk için önemini anlatmak üzere sahneledikleri “hem Türkçe hem de İngilizce tiyatro gösterileri ile tüm izleyenlere keyifli anlar yaşattılar. Öğrencilerimizin kulüp derslerinde yaptıkları sanatsal ve sportif etkinliklerini sergiledikleri bale ve jimnastik gösterileri de şenliğe ayrıca renk kattı.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

2016-05-18T15:42:01+03:00 18 Mayıs 2016|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|