OKUMA ŞENLİĞİMİZ

      1.sınıf öğrencilerimizin okuma ve yazma becerileri, branş derslerinde edindikleri kazanımları ve bilim eğitimi proje çalışmalarını velilerine sergiledikleri “Okuma Şenliği” etkinliklerini 10-17 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

       Bilim eğitimi çalışmaları kapsamında öğrencilerimiz, sınıf öğretmenlerinin, fen bilgisi öğretmenlerinin ve ARGE Merkezi uzmanlarının koordinasyonuyla yürüttükleri “Işık” temalı bilimsel projelerini sundular.

       Öğrencilerimiz projelerini hazırlama sürecinde “Araştırma nedir?, “Araştırma nasıl yapılır?”, “Araştırma Yöntem ve Teknikleri Nelerdir?, “Veri nasıl toplanır ve analiz edilir?”, “Araştırma Raporu Nasıl Yazılır?” konularında bilgi edindiler ve bu bilgilerle “Işık” teması ile ilgili merak ettikleri sorulara yanıt aradılar. Çalışma boyunca görüşme, gözlem, anket, deney gibi bilimsel araştırma yöntem ve teknikleri kullandılar.

      Öğrencilerimizin bilim eğitimi proje sunumlarının ardından okumanın ve oyun oynamanın değerini anlattıkları ve sahneledikleri “Saraya Gelen Mutluluk” temalı hem Türkçe hem de İngilizce tiyatro gösterileri tüm izleyenleri büyüledi. Öğrencilerimizin kulüp derslerinde yaptıkları sanatsal ve sportif etkinliklerini sergiledikleri bale ve jimnastik gösterileri şenliğe renk kattı.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

2015-04-17T16:22:07+03:00 17 Nisan 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|