Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/OKULUMUZ “IB DÜNYA OKULU” OLDU

OKULUMUZ “IB DÜNYA OKULU” OLDU

      1984’ten bu yana sürekli yenilenen okullar grubu olarak çağdaş eğitim anlayışımıza Uluslararası Bakalorya Diploma Programı(UBDP) ile yeni bir boyut kazandırmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

        Kültürler arası anlayış ve saygı yoluyla daha iyi ve daha barışçıl bir dünya yaratmak için çalışacak sorgulayıcı, bilgili ve duyarlı gençler yetiştirmeyi hedefleyen IBO’nun eğitim politikası ile okul misyonumuzun ortak bir amaca hizmet ettiği düşüncesinden hareketle geçtiğimiz eğitim öğretim yılında aday okulu olduk.

      IB Diploma Programı’nın en önemli bölümünü oluşturan öğretmen eğitimlerinin tamamlandığı, hizmet içi eğitimlerin ve programa yönelik toplantıların yapıldığı, yoğun bir hazırlık ve teknik yeniliklerin ardından 25-26 Eylül 2014 tarihinde ön değerlendirme amacıyla okulumuzu ziyaret eden IB yetkilileri, öngörülen standartların okulumuzda yerine getirilmiş olduğuna dair olumlu geri bildirimlerde bulundular. 20-21 Şubat 2015 tarihlerinde IB yetkilileri tarafından okulumuza denetim ziyareti gerçekleştirildi. Başarı ile tamamlanan bu denetim sonunda okulumuz,IB Dünya Okulu” olarak yetkilendirildi.

       IB öğrencilerimiz, uluslararası geçerliliği olan IB diploması ve MEB onaylı diploma alarak çift diplomayla mezun olacaklar ve okulumuzun sahip olduğu uluslararası misyona ve başarılara katkıda bulunacaklar.

1

2015-03-30T17:32:21+03:00 30 Mart 2015|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|