Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/ÖĞRETMENLERİMİZ HONEYWELL UZAY KAMPINDA

ÖĞRETMENLERİMİZ HONEYWELL UZAY KAMPINDA

      Tüm dünyadan katılan 200 öğretmen ile birlikte ABD’deki Uzay ve Roket Merkezi’nde  10-16 Haziran 2015 tarihlerinde düzenlenen Honeywell Öğretmenleri Uzay Kampı (Honeywell Educators Space Academy) programına Türkiye’den seçilen öğretmenler arasında yer alan dört öğretmenimiz, öğrencilerine matematik ve fen bilimleri eğitimi konusunda ilham verecek ve kariyerlerini olumlu yönde etkileyecek bir deneyim yaşadı.

Matematik ve fen bilimleri öğretmenlerinin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında daha donanımlı olmalarına yardımcı olan bu programda edindikleri bilgi ve deneyimleri öğrencilerine aktararak pek çok öğrencinin bilim ve fen alanında kariyer yapması için ilham kaynağı olacak.

        Uzay merkezinde astronotlar gibi eğitim gören öğretmenlerimiz, öğrencilerinin bilime olan ilgisini artıracak yeni beceriler edindi. Kampta birbirleriyle tanışıp farklı kültürleri öğrenme olanağı da bulan öğretmenler, toplam 45 saatlik laboratuvar eğitimleri ve saha aktiviteleri kapsamında; özellikle yüksek performanslı jet simülasyonu, senaryo bazlı uzay görevi, karada ve suda hayatta kalma eğitimi ve interaktif uçuş dinamikleri gibi programlara katılarak bilgi ve becerilerini artırdılar.

1

2

3

4

 

2015-06-16T16:01:31+03:00 16 Haziran 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|