Öğretmenler Günü’nü Coşkuyla Kutladık

Deneyimli, iddialı, dinamik ve sürekli gelişmeyi önemseyen öğretim kadromuz ile Mövenpick Hotel’de 25 Kasım 2017 tarihinde düzenlenen “Öğretmenler Günü Yemeği”nde bir araya geldik.

Bu anlamlı gecenin konuklarına seslenen Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, “Yeryüzündeki en kıymetli meslek grubunun üyesi olmayı, Arı’da öğretmen olma ayrıcalığıyla birleştiren, çok değerli öğretmenlerimiz, hepinizin öğretmenler gününü yürekten kutluyorum. Öğretmenler günü nedeniyle, ilk günkü heyecanla, coşkuyla yeni bir başlangıç yaparken, Arı’nın eğitim sektöründeki kaliteli ve güvenli imajını geleceğe taşıyan, geçmişten bugüne bu misyonu en iyi biçimde yerine getiren tüm öğretmenlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Arı Okulları olarak değerli öğretmenlerimiz, uzmanlarımız, yöneticilerimiz ve akademik danışmanlarımızla, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş, aydınlık yolda öne çıkacak bireyler yetiştirmeyi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

10.hizmet yılını dolduran yönetici, uzman ve öğretmenlerimizden  Önokul Müdür Yardımcımız Ümmü Figen Gümüş, Anadolu Lisesi Sosyal Bilimler Zümre Başkanımız Arzu Özcan, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Fizik Öğretmenimiz Koray İlik, Anadolu Lisesi ve Özel Fen Lisesi Biyoloji Öğretmenimiz Duygu Karaoğlan, Ortaokul Türkçe Zümre Başkanımız Yeşim Cansızoğlu, ARGEM Koordinatörümüz İpek İnce Sungur, Sınıf Öğretmenlerimiz Derya Göymen ve Hayriye Tokmakkaya plaketlerini Kurucumuz Sıtkı Alp’ten almanın mutluluğunu ve gururunu yaşadılar. Öğretmen koromuzun 90’ların şarkılarıyla renk kattığı geceye müzik öğretmenlerimiz de enstrümanlarıyla eşlik etti.  Ayrıca öğretmenler gününün anlamına uygun olarak okulumuz tarafından öğretmenlerimiz adına Türk Eğitim Vakfı’na (TEV)  bağış yapıldı.

Plaket takdiminin ardından konuşan ve öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu ve fedakârlık gerektirdiğini belirten Kurucumuz Sıtkı Alp,  “Tüm toplumların gelişmişlik düzeyi öğretmenlerine verdikleri değerle doğru orantılıdır.” dedi. Alp, sözlerini “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve liderliğinde, çağdaş, laik ve bağımsız bir toplum olma yolunda; yaratıcı, üretken, öz güven sahibi ve çok yönlü bireyler yetiştiren öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum” diyerek sonlandırdı.