Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, BAŞARILAR, TÜM HABERLER/ÖĞRENCİLERİMİZİN YABANCI DİLLERDEKİ BAŞARILARINI “ THE GOLDEN BEES WORLD LANGUAGES FEST 2014 ” İLE KUTLADIK

ÖĞRENCİLERİMİZİN YABANCI DİLLERDEKİ BAŞARILARINI “ THE GOLDEN BEES WORLD LANGUAGES FEST 2014 ” İLE KUTLADIK

       Arılı öğrenciler 05 Aralık 2014 tarihinde, Çankaya Üniversitesinde gerçekleştirilen “Golden Bees World Fest“ töreninde sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimiz, sertifika töreninde, Cambridge English Language Assessment ile Londra Trinity College Konuşma Sınavları ve Fit in Deutch Sınavında gösterdikleri başarılarının gururunu yaşadılar.

       Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, törende yaptığı konuşmada; ”Yapılan etkinlikler ve yürütülen projeler, öğrencilerimizin sadece yabancı dildeki yetkinliklerini geliştirmeyecek, aynı zamanda eleştirel düşünmelerini, öz güvenlerini, hayat boyu öğrenme becerilerini, kültürel farkındalıklarını da artıracaktır. Tüm bunlar, 21. yüzyıl öğrenci profilidir. İşte tüm bunların doğal bir sonucu olarak da Arılılar, bulundukları her ortamda fark yaratmanın ayrıcalığını yaşıyorlar.” dedi.

          Bu yıl Cambridge ESOL Sınavlarına katılan öğrencilerimizden 257 ‘si YOUNG LEARNERS, 57 ‘si KET, 26 ‘sı PET   ve 7’si FCE sınavlarının başarı belgelerini alırken , 15 öğrencimiz üstün başarı belgesi (Pass with Distinction), 16 öğrencimiz de onur belgesi (pass with merit) ile ödüllendirildi. Londra Trinity College Konuşma Sınavının sonuçlarına göre 21 öğrencimiz ve Fit in Deutch Sınavınının sonuçlarına göre de 17 öğrencimiz başarı belgelerini aldılar.

1

2

3