Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/ÖĞRENCİLERİMİZ YEŞİL VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN KAMERA ÖNÜNDE

ÖĞRENCİLERİMİZ YEŞİL VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN KAMERA ÖNÜNDE

      Öğrencilerimiz en büyük çevresel, sosyal ve ekonomik tehditlerden biri olan iklim değişikliği ile ilgili farkındalık yaratmak ve sürdürülebilir yaşamı korumak amacıyla bir Avrupa Birliği Projesi olan ve küresel ısınma, biyoçeşitlilik ve geri dönüşüm konularını içeren “Greeen” projesinin düzenlediği kısa film yarışmasına katıldılar.

      Öğrencilerimiz iklim değişikliği ve sürdürülebilir bir dünya ile ilgili bilgi ve yenilikçi çözümlerin üretimine katkı yapmak ve bu çözümlere erişimi arttırmak amacıyla katıldıkları “2115 yılında küresel ısınma sona erdi. Bu nasıl başarıldı?” konulu kısa film yarışması için ilköğretim düzeyinde bir ve lise düzeyinde iki kısa film projesinde rol aldılar. Öğrencilerimiz “Greeen” projesi kapsamında yarışacak kısa film projelerinde küresel ısınmaya ve biyoçeşitliliğe karşı çözüm odaklı fikirler ve farkındalık yaratacak tutum ve davranışları yetenekleri ile bütünleştirerek kamera önünde yansıttılar.

    Ayrıca çevrenin korunması ve küresel ısınmaya dikkat çekmek için çalışmalarını yoğun biçimde sürdüren okulumuzda, projeye katılan Avrupa Birliği ülkelerinden paydaşlarına küresel ısınma ve biyolojik çeşitlilik konusu ile ilgili 10 Aralık 2015 tarihinde online bir sunum yapılacak.

1

2

3

4

5

6

7

8

9