Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/ÖĞRENCİLERİMİZ YABANCI DİL BAŞARILARINI SERTİFİKA İLE TAÇLANDIRDI

ÖĞRENCİLERİMİZ YABANCI DİL BAŞARILARINI SERTİFİKA İLE TAÇLANDIRDI

        Öğrencilerimizin Cambridge English Language Assessment sınavları ile Londra Trinity College Konuşma Sınavları, Fit in Deutch ve DELE Sınavlarında gösterdikleri yabancı dil başarılarının ödüllendirildiği “The Golden Bees World Languages Certificate Ceremony 2015” adlı sertifika törenini 04 Aralık 2015 tarihinde Çankaya Üniversitesinde gerçekleştirdik.

            Törende konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz; ”Yapılan tüm bu etkinlikler ve projeler, sadece yabancı dildeki yetkinlikleri geliştirmeyecek aynı zamanda, öğrencilerimizin özgüvenlerini, iletişim ve sosyal becerilerini, yaratıcılıklarını, eleştirel düşünmelerini, hayat boyu öğrenme becerilerini ve uluslararası zihniyet geliştirmelerini olanaklı kılmaktadır. Bu beceriler, 21. yüzyılda öne çıkan, beklenen öğrenen profilidir. İşte tüm bunların doğal sonucu olarak, birer dünya vatandaşı olarak yetişen Arılılar, bulundukları her ortamda fark yaratmanın ayrıcalığını yaşamaktadırlar. ” dedi.

            Bu yıl Cambridge English Language Assessment Sınavlarına katılan öğrencilerimizden 96 ‘sı KET, 43‘ü PET ve 7’si FCE sınavlarında başarı göstererek sertifikalarını aldılar. Bunların yanı sıra Trinity College London Konuşma Sınavının sonuçlarına göre 14 öğrencimiz, Fit in Deutch (Almanca Dili Yeterlilik Sınavı) sınavının sonuçlarına göre 30 öğrencimiz, DELE (İspanyolca Dili Yeterlilik sınavı ) Sınavının sonucuna göre 8 öğrencimiz, ayrıca UNICEF tarafından düzenlenen” Çocuk Hakları” adlı Almanca etkinliğine katılan 9 öğrencimiz ve “World Education Games” adlı online İngilizce ve Matematik yarışmasında başarılı olan 6 öğrencimiz başarı belgelerini ve sertifikalarını aldılar. CambridgeYoung Learners sınavında başarı olan 291 öğrencimiz de 18 Aralık 2015 tarihinde sertifikaları ile buluşacaklar.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

2015-12-04T16:39:59+03:00 4 Aralık 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|