Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/ÖĞRENCİLERİMİZ TECHNO-DRAMA SUNUMLARI YAPTILAR

ÖĞRENCİLERİMİZ TECHNO-DRAMA SUNUMLARI YAPTILAR

          6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz, yaratıcılıklarını İngilizce konuşma becerileriyle birleştirdiler ve teknolojiden de yararlanarak 17-24 Kasım 2014 tarihleri arasında hazırladıkları projelerini konferans salonumuzda sundular.

          6. sınıf öğrencilerimiz okudukları “Stars of Tomorrow“ adlı hikaye kitabı ile ilgili grup çalışması yaparak kitapla ilgili karakter analizi ve farklı son yazma etkinlikleri yaptılar. Öğrencilerimiz, İngilizcelerini etkin bir biçimde kullanmanın yanı sıra, tablet kullanarak, fragman ve kısa film gibi dijital çalışmalar hazırladılar. Hazırladıkları sunumları heyecanla gerçekleştirirken, oluşturdukları müzik grubu eşliğinde de keyifli anlar yaşadılar.

         7. sınıf öğrencilerimiz okudukları “The Alati Collection” ve “Hot Air” adlı hikaye kitapları ile ilgili, farklı başlıklar altında hazırladıkları kısa dramaları konferans salonunda sergilediler. Öğrencilerimiz, hazırladıkları kısa video, fragman, müzik ve dans çalışmaları ile de drama çalışmalarını zenginleştirdiler. Tablet kullanarak belirledikleri başlıklar altında poster çalışmalarını gerçekleştirdiler ve okulumuzda sergilediler.

1

2

3

4

5

6

7

8

2014-11-24T17:38:51+03:00 24 Kasım 2014|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|