Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/“ÖDÜLLÜ MATEMATİK OLİMPİYATI” ETKİNLİĞİMİZİN SEKİZİNCİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

“ÖDÜLLÜ MATEMATİK OLİMPİYATI” ETKİNLİĞİMİZİN SEKİZİNCİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

      Matematik biliminin, akademik başarı ve bütünüyle insan yaşamındaki öneminden hareketle matematik alanında başarılı ve iddialı 8.sınıf öğrencilerini, onlara rehberlik eden matematik öğretmenlerini ve okul müdürlerini buluşturduğumuz “8. Ödüllü Matematik Olimpiyatı” sınavını 27 Mart 2016’da; Ödül Töreni’ni ise 30 Mart 2016 Çarşamba günü Arı Okulları konferans salonunda gerçekleştirdik.

      Matematiği seven, matematik bilgisine güvenen, bu alanda başarılı 240 öğrencinin, 143 matematik öğretmeninin ve onları destekleyen 96 okulun bulunduğu Ödül Töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Özel Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Seva Demiröz konuşmasının ardından sınav komisyon üyelerine plaketlerini takdim etti. Ödül törenine katılan okul yöneticilerine katılım belgeleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hüseyin Baltutar, Murat Sertsöz, Bayram Güleç ve Çankaya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sibel Akbıyık tarafından verildi.

      Etkinliğimizin, 2016 YGS sınav sonuçlarının açıklanma tarihi ile örtüşmesi sebebi ve başarıyı ödüllendiren bu seçkin topluluk huzurunda Türkiye’de ilk 1000’e girerek bizleri gururlandıran H. Saltuk Songür, Yahya Ömer Kaya, Uzay Temel ve Umutcan Tekbaş’a da ödülleri Okul Kurucumuz Sıtkı Alp tarafından verildi.

      Öğrencilerimiz İdil Furtun, Tutku Naz Özdemir, Ayça Özsipahi, Onur Kenan Maraş ve müzik öğretmenimiz Selen Tereci Tek, ödül törenini renklendirmek, öğrencilerin heyecanını yatıştırmak adına hazırladıkları seçkin klasik müzik eserlerini piyano ve keman eşliğinde seslendirdiler.

     Matematik Olimpiyatında yüksek puanlar alan öğrencilerin başarılarını kutlamak ve onları daha büyük başarılar için cesaretlendirmek amacıyla 15 öğrenciye bronz, 17 öğrenciye gümüş, 16 öğrenciye de altın madalya dağıtıldı. Ayrıca bu yıl ki törenimizde ilk kez, ülkemizin yetiştirdiği değerli akademisyenlerden biri olan Prof. Dr. Tosun Terzioğlu anılarak; sınavda başarı gösteren bir öğrenciye de onun adıyla Teşvik Ödülü verildi. Jüri Özel Ödülü alan öğrencilerle ilk üç dereceyi paylaşan öğrencilerin açıklanmasına sıra geldiğinde yaşanan heyecan görülmeye değerdi. Başarı gösteren öğrencilere, öğretmenlere ve okul yöneticilerine verilen ödüllerle renklenen ödül törenimiz bu başarıların gurur verici coşkusuna sahne oldu.

     Olimpiyat sınavında ilk üç dereceye giren öğrencilere ve matematik öğretmenlerine ödülleri Özel Arı Okulları kurucusu Sıtkı ALP tarafından verildi. Sınavda 1. olmaya hak kazanan Özel Hasan Tanık Ortaokulu öğrencisi Ahmet Sait Gençkol’a iPhone 6, 2. sırada yer alan Özel Hasan Tanık Ortaokulu öğrencisi Afşin Sıddık Atçeken’e iPad Air2, 3.lüğü kazanan Özel Atlantik Ortaokulu öğrencisi Elif Merve Kara’ya iPad Mini4 verildi. Prof. Dr. Tosun Terzioğlu adına verilen Teşvik Ödülünü kazanan Dikmen Öğretmen Necla Kızılbağ Ortaokulu öğrencisi Cem Boran Öztürk’e General Mobile 4G telefon hediye edildi. Jüri Özel Ödülü alan; Sühendan Kürklü Ortaokulu öğrencisi Beyza Demir, Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu öğrencisi Elif Işıl Karataş ve Maltepe Ortaokulu öğrencisi İrem Yener’e de iPod Touch verildi.

      Kurucumuz Sıtkı ALP ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada matematiğin din, dil, ırk ve ülke tanımadan insan gücüne aktarılan ortak bir dil ve sanat olduğunu vurguladı. Ayrıca, ödül törenini onurlandıran İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Murat Sertsöz ve Bayram Güleç’e, Çankaya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sibel Akbıyık’a, olimpiyat sınavına girerek ödül törenimize katılan okul yöneticilerine, matematik öğretmenlerine ve tüm öğrencilere teşekkür etti.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

2016-03-30T15:22:01+03:00 30 Mart 2016|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|