Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/MUTLULUĞUN HEYECANLA BİRLEŞTİĞİ BİR 19 MAYIS’I DAHA COŞKUYLA KUTLADIK

MUTLULUĞUN HEYECANLA BİRLEŞTİĞİ BİR 19 MAYIS’I DAHA COŞKUYLA KUTLADIK

      Genç ve dinamik Türkiye’nin doğuşunu simgeleyerek Türk gençliğine armağan edilen, Türk ulusunun vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı” nın 96. yıldönümüne ulaşmanın mutluluğunu ve heyecanını Arı Okulları olarak bu yıl da coşku ile yaşadık.

     Kurucumuz Sayın Sıtkı Alp, genel müdür yardımcılarımız, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla Çankaya Üniversitesi Olimpik Spor Salonu’nda yapılan törenimiz, gösteri gruplarının yerlerini almalarından ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

      Fizik öğretmeni Mecit Kardan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, öğrencilerimizden İrem Sertesen’in şiiri, Baran Barış Yalçın’ın okuduğu Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Yağmur Türkmen’in Gençliğin Ata’ya Cevabı ile devam etti. Şeref Çağrısı ve Gençlik Marşı’nın ardından yapılan Ödül Töreni’nde hem kulüp hem de okul takımlarımızdan Ankara ve Türkiye dereceleri alan öğrencilerimize Kurucumuz Sayın Sıtkı Alp madalyalarını verdi. Lise; modern dans, jimnastik ve cups show, ortaokul; senkronize dans, tango ve basketbol gösterileriyle dolu dolu bir program sunan öğrencilerimiz; Türk gençliğine armağan edilen bu anlamlı bayramı coşkuyla kutladılar.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12