Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/MÜNAZARA FİNALİMİZ “DÜNYA ANA DİL GÜNÜ” İLE RENKLENDİ

MÜNAZARA FİNALİMİZ “DÜNYA ANA DİL GÜNÜ” İLE RENKLENDİ

     Öğrencilerimizin araştırma, sorgulama, çok yönlü düşünme ve dil becerilerini geliştirmek, evrensel etiğin önemini vurgulamak amacıyla “Konuşan Arı” sloganıyla başlattığımız ve bu yıl ilkini düzenlediğimiz “Münazara Turnuvası”nın finalini 20 Şubat 2015 Cuma “Dünya Ana Dil Günü” nde gerçekleştirdik.

    Dünyada konuşulan farklı dillerin korunması ve yaşatılmasını hedefleyen Birleşmiş Milletler eğitim, bilim ve kültür örgütü UNESCO’nun 2000 yılından itibaren “Dünya Ana Dil Günü” olarak belirlediği bu özel gün ile münazara turnuvamızın finalini aynı günde gerçekleştirerek ana dilimizin öneminin öğrencilerimizde farkındalık yaratmasını sağladık.

     Öğrencilerimiz münazara etkinliklerinde yerel ve küresel önemi olan fikirleri, sorunları araştırdılar, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini kullandılar ve tartışma tekniklerini uygulamalı olarak gördüler. Kasım ayında başlayan turnuvamızın ilk turunu sınıfta, 2. tur maçların Aralık ayında sınıflar arasında ve 3.tur final maçını da konferans salonumuzda gerçekleştirdik. Büyük turnuvanın finalinde jüri üyeleri değerlendirme yaparken öğrencilerimiz de kısa bir müzik dinletisi sundular. Sonuçların açıklanmasıyla yaşanan coşku ve heyecan görülmeye değerdi.

       Turnuvaya katılan 9, 10 ve 11.sınıf öğrencilerimize ve onlara rehberlik eden öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

1

2

3

4

5

6

2015-02-20T18:45:29+03:00 20 Şubat 2015|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|