Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/MİDAS PROJESİ İÇİN İTALYA’DAYDIK

MİDAS PROJESİ İÇİN İTALYA’DAYDIK

Arı Okulları olarak 21-26 Mayıs 2014 tarihleri arasında Comenius MİDAS  Projesi için İtalya’daydık.  Projenin final toplantısı için gittiğimiz ülkede, proje boyunca hazırladığımız sunumları paylaşarak değerlendirme çalışmaları yaptık. Değerlendirme aşamasında, öğrenci anketleri hazırlanmasına ve bu anketlerin internet üzerinden okullarda uygulanmasına karar verdik.

Projenin ilk gününde ev sahibi ülkenin öğrencilerinin hazırladığı “İtalya Ancona”yı tanıtan sunumları dinledik. Tanıtım sonrasında Estonya, Polonya, İngiltere, İspanya, İtalya ve Türkiye olmak üzere tüm ülkeler aldıkları temsili kültürel ürünleri birbirlerine armağan ettiler. Ayrıca katılımcı ülkeler, kendi kültürlerini yansıtan yemekleri de “European Lunch” adlı etkinlik kapsamında diğer ülkelere sundular.

Projede yer alan öğrenciler, hazırladıkları sunum ile gösterilerde yer almaktan ve yaşanan bu kültürel paylaşımdan çok keyif aldıklarını dile getirdiler.

Proje sonunda düzenlenen final toplantısında ise her ülkenin kendisi için hazırladığı videolar izleyenlerle paylaşıldı.  Hazırlanan bu videolarda gerçekleştirilen toplantıların özetleri  ve öğrencilerin proje boyunca edindikleri izlenimler ile duygu ve düşünceleri yer aldı. Gelecek proje için hedefler belirlendi ve planlamalar yapıldı.

1

2014-05-26T15:54:39+03:00 26 Mayıs 2014|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|