Kurucumuza “Dünya Gönüllüler Günü Ödülü”

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) öncülüğünde 5 Aralık 2019 tarihinde Ankara Ticaret Odasında (ATO) düzenlenen “5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü Ödül Töreni”nde “ASİAD Ödülü”nü Kurucumuz ve Sıtkı Alp Eğitim Vakfı (SAEV) Başkanımız Sıtkı Alp aldı.

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV), Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) ve 13 diğer vakıf ve derneği çatısı altında buluşturan ASTOP, bu yılki “ASİAD Ödülü”ne, eğitime olan katkıları ve eğitimde fırsat eşitliği yaratan vakıf faaliyetlerinden dolayı SAEV’i layık gördü.

Kurucumuz ve SAEV Başkanımız Alp, bu anlamlı günde ödülü, ASTOP Kurucusu ve Onursal Başkanı Veli Sarıtoprak ve ASİAD Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu’ndan aldı. Gönüllü çalışmaların plaketle ödüllendirildiği törende duygu dolu anlar da yaşandı.

SAEV’DEN EĞİTİME KATKI

Eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak, başarılı öğrencileri desteklemek ilkesi ile kurulan SAEV, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde başarılı pek çok öğrenciye karşılıksız eğitim bursu olanağı sağlamanın yanı sıra eğitim için yaptığı yatırımlarını sürdürüyor.

SAEV ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde yürütülen Eğitime % 100 Destek Projesi kapsamında; 2008 yılında Ankara Yenimahalle İlçesinde Zeynep-Salih Alp Kız Teknik ve Meslek Lisesinin onarımı ve 120 kişilik kız yurdu binası, 2011 yılında Erzurum ili Şenkaya İlçesinde 150 kişilik kız öğrenci yurdu, 2012 yılında Ankara ili Çankaya ilçesinde Süheyla Sıtkı Alp İlkokulu, 2012 yılında Ankara ili Çankaya ilçesinde Zeynep Salih Alp Camii, 2012 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüsü içinde 200 kişilik kız öğrenci yurdu, 2012 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesinde Anaokulu, Halıcılık ve Otelcilik binalarının bulunduğu Süheyla Sıtkı Alp Kampüsü, 2018 Erzurum ili Şenkaya İlçesi Paşalı İsrafil Çetin Ortaokulu-Sıtkı Alp Öğrenci Yemekhanesi binası inşa edilerek gereksinimler doğrultusunda topluma kazandırılmıştı.

 

Our Founder Sıtkı Alp Received the ‘World Volunteer Day Award’

Our founder and Sıtkı Alp Education Foundation (SAEV) President ,Sıtkı Alp received the ‘ASİAD Award’ at the ‘December 5th World Volunteer Day Award Ceremony’ which was held on December 5, 2019 at Ankara Chamber of Commerce (ATO) under the leadership of Ankara Civil Society Organizations Platform (ASTOP).

 

WordPress Image Lightbox Plugin