KURUCUMUZA BİR TEŞEKKÜR DE MİLLİ EĞİTİM BAKANINDAN

    Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi kapsamında, Ankara Valiliği tarafından Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde düzenlenen “Vefa ve Şükran Yemeği” nde, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eğitime verdiği destek ve hayırseverliği ile bilinen Kurucumuz ve Çankaya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sıtkı Alp ve birçok hayırsever bir araya geldi.

      Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un açış konuşması ile başlayan gecede, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar da hayırsever eğitim gönüllülerine şükranlarını iletti. Milli Eğitim Bakanı ise konuşmasında, Cumhuriyet tarihi boyunca devletin eğitim alanında çok büyük başarılara imza attığını hatırlatırken, Türkiye’nin diğer ülkeler gibi petrol, doğalgaz ya da başka bir kaynağının bulunmadığını, ülkemizin en büyük kaynağının insan gücü olduğunu, bununda aslında bir ülke için en değerli kaynak olduğunu belirtti. “İnsan sermayemiz bizi bu günlere getirdi ve yarınlara taşıyor. Siz işte bu asıl sermayeye bu büyük zenginliğimize yaptığınız katkılarla gerçekten vatana, millete büyük hizmette bulunuyorsunuz.” dedi.

      Milli Eğitim Bakanı, Ankara’ya kazandırdıkları eğitim tesisleri ile hayırseverliklerini gönülden gösteren ve diğer illerde de örnek teşkil eden eğitim gönüllülerine teşekkür ederken, tüm hayırseverlere yaptırdıkları okulların fotoğraflarının bulunduğu tabloları ve teşekkür belgelerini bizzat takdim etti.

1

2