Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, ARI ÖNOKUL, BAŞARILAR, TÜM HABERLER/KURUCUMUZ SITKI ALP’E “CUMHURİYET ONUR ÖDÜLÜ VE BERATI”

KURUCUMUZ SITKI ALP’E “CUMHURİYET ONUR ÖDÜLÜ VE BERATI”

      Kurucumuz ve Çankaya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Sıtkı Alp’e bir büyük onur da Erzurum Valiliğinden geldi. Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Sıtkı Alp’e 54 yılın deneyim ve birikimiyle eğitime sağladığı katkılarından dolayı “Cumhuriyet Onur Ödülü ve Beratı”nı takdim etti.

       Vali Altıparmak, Kurucumuza ödülünü verirken yaptığı konuşmada; “Cumhuriyete sahip çıkarken değerlerimize de sahip çıkmalıyız, ülkemiz için, Erzurum için eğitime yaptığı katkılarından dolayı Sıtkı Alp’e teşekkür ediyorum.” dedi.

      Atatürk’ün çizdiği aydınlık yolda, çağın eğitim gereksinimleriyle hareket ederek bugünlere ulaştığını vurgulayan Sıtkı Alp, ödülü alırken yaptığı konuşmada; “Ben Cumhuriyet çocuğu olarak doğdum. Öyle büyüdüm, öyle eğitim aldım. Çok ödül aldım. Her çeşit ödül alınabilir ama 29 Ekimde, Cumhuriyetin kurulduğu tarihte bu ödülü almam, beni çok gururlandırdı. Hayatımın en heyecanlı anını yaşadım. Bu büyük bir ödüldü. Allah bunu herkese nasip etsin. Sayın Valimiz başta olmak üzere tüm Erzurum halkına teşekkür ederim.” dedi.

        Kurucumuz, Atatürk Üniversitesi yerleşim alanında yaklaşık yedi dönümlük arsada yaptırılan Süheyla-Sıtkı Alp kampüsünde incelemelerde bulundu. İki yüz kişilik Kız Öğrenci Yurdu, Halıcılık Enstitüsü, elli beş odalı Turizm Uygulama Konuk Evi ve kreş gezildi.

1

2

3

4