Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, ARI ÖNOKUL, TÜM HABERLER/KURUCUMUZ ‘EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ’ SITKI ALP’E FAHRİ DOKTORA

KURUCUMUZ ‘EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ’ SITKI ALP’E FAHRİ DOKTORA

Atatürk Üniversitesi tarafından, 2010 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilen Bilimsel Teşvik Ödülleri’ne, bu yıl kurucumuz eğitim gönüllüsü Sıtkı Alp’in ismi verildi. Törende ayrıca Atatürk Üniversitesi Senatosu yaşamı boyunca eğitime yaptığı katkılardan ötürü Sıtkı Alp’e Fahri Doktora Diplomasını sundu.

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, valilik makamında ağırladığı Sıtkı Alp ve ailesine, Erzurum şehrine ve gelişimine yaptığı katkılardan ötürü takdirlerini iletti.

Fahri Doktora Diploma Töreni’nin ardından Sıtkı Alp, Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak ile birlikte Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Organ Nakli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti. Burada Sıtkı Alp’in Organ Nakil Merkezine bağışladığı Acil Organ Nakil aracının teslim töreni gerçekleşti. Aracın anahtarını teslim alan Organ Nakli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Gürkan Öztürk, Sıtkı Alp’e plaket takdim etti.

Kurucumuz, 2010 yılından bu yana yapımına destek olarak üniversitenin hizmetine sunduğu 200 yataklı kız öğrenci yurdu, Halıcılık Eğitim Enstitüsü ve 55 odalı Turizm Uygulama Konuk Evinin yer aldığı Atatürk Üniversitesi Süheyla-Sıtkı Alp Kampüsünü ve doğum yeri olan Şenkaya ilçesinde hizmete sunduğu Şenkaya Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonunu da ziyaret etti.

Aynı gün gerçekleşen Atatürk Üniversitesi ortaokul binasına, Süheyla-Sıtkı Alp Ortaokulu ismi verilmesi töreninde konuşan Sıtkı Alp, eğitimci bir aile olarak eşinin ve kendisinin doğduğu şehir olan Erzurum iline ve Atatürk Üniversitesine 2010 yılından beri ellerinden geldiği kadarıyla maddi ve manevi katkıda bulunduklarını belirterek, geleceğin ümidi çocukların okuduğu Süheyla-Sıtkı Alp Ortaokulunun resmi açılışını ve Acil Organ Nakil aracının teslimini yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Sıtkı Alp konuşmasının sonunda 46 yıldan bu yana eğitime gönül vererek el ele çalıştığı öğretmen eşi Süheyla Alp’e ve çocuklarına teşekkür etti.

1

2

3

4

5

6