Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/“KARİYER GÜNLERİ” KAPSAMINDA ÇANKAYA ÜNİVERSİTE’SİNİ ZİYARET ETTİK

“KARİYER GÜNLERİ” KAPSAMINDA ÇANKAYA ÜNİVERSİTE’SİNİ ZİYARET ETTİK

       Anadolu ve Fen Lisesi 12. sınıf öğrencilerimiz “Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri” etkinliğimiz kapsamında, 24 Aralık 2015 tarihinde Çankaya Üniversite’sini ziyaret ettiler.

       Akademisyenler ile birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından, Çankaya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Taş öğrencilerimizle bir araya gelerek üniversite ve bölümler hakkında öğrencilerimize bilgi verdi. Ardından öğrencilerimiz önceden bildirdikleri ölçütler doğrultusunda Üniversite Yönetimi tarafından ayrıntılı bir biçimde programlanan örnek derslere katıldılar. Endüstri Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İşletme ve Psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerle tanışan öğrencilerimiz üniversite öğrencisi olmanın nasıl bir duygu olduğunu yaşayarak deneyimleme olanağı buldular. Derslerde tercih edecekleri bölümlerle ilgili uzman akademisyenlerden ayrıntılı bilgi edinen öğrencilerimiz, kariyer planlaması konusunda yanıt buldukları sorularla kendi geleceklerini biçimlendirecek ilk adımı attılar.

       Bizleri en iyi biçimde ağırlayan Çankaya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Taş başta olmak üzere tüm akademisyenlere ve yetkililere teşekkür ederiz.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

2015-12-24T14:47:24+03:00 24 Aralık 2015|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|