Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/Jimnastikteki Gururumuz Cüneyt Batu Acar’ı Çevrim İçi Söyleşide Öğrencilerimizle Buluşturduk

Jimnastikteki Gururumuz Cüneyt Batu Acar’ı Çevrim İçi Söyleşide Öğrencilerimizle Buluşturduk

Jimnastik branşında uzun yıllardır pek çok başarıya imza atan 10. sınıf öğrencimiz Cüneyt Batu Acar’ı, beden eğitimi zümremiz rehberliğinde 29 Haziran 2021 tarihinde çevrim içi söyleşide 4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz ile bir araya getirdik.

Öğrencimiz Acar’ı ilköğretim kurumları öğrencilerimizle tanıştırma, öğrencilerimizin spor ve jimnastik branşına olan farkındalıklarını arttırmaya yönelik düzenlediğimiz etkinlikte; öğrencimizin ulusal arenaya taşıdığı başarısını da kutladık.

Söyleşiye, Türkiye Cimnastik Şampiyonasında aldığı önemli dereceyle Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ne (TOHM) girmeye hak kazanan Acar’ın yarışmadaki performansını izleyerek başladık.

İzlenen videonun ardından kendisini tanıtan ve üst düzeyde jimnastik becerisi edindiği uzun süreci paylaşan Acar, spor yapmanın yaşama katkılarını anlattı. Söyleşide katıldığı ilk yarışma ile en son yarışma arasındaki duygu farklılıklarından süreç içerisinde yaşadığı zorluklara, spor yapmak isteyenlere önerilerinden geleceğe dönük planlarına kadar pek çok soru da öğrencimiz tarafından yanıt buldu.

Söyleşinin sonunda beden eğitimi öğretmenlerimiz, öğrencilerimize her zaman destek olacaklarını belirtirken akademik başarının yanı sıra sportif anlamda da kendilerini destekleyen ayrıcalıklı bir kurumda öğrenim gördüklerinin altını çizdiler.

We felt proud of Cüneyt Batu Acar, our jymnast, whom we hosted in an online interview

We held  an interview with Cüneyt Batu Acar, our 10th grade student, who has achieved great success in gymnastics for many years, with our 4th, 5th and 6th grade students  under the guidance of our physical education department on June 29, 2021.