Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/İLKOKUL OKUL MECLİSİ BAŞKANIMIZI SEÇTİK

İLKOKUL OKUL MECLİSİ BAŞKANIMIZI SEÇTİK

    İlkokul öğrencilerimizin cumhuriyet rejiminin en önemli kazanımı olan bireylerin kendi kendilerini seçme özgürlüğünü yaşamaları ve demokrasi bilincini geliştirmeleri amacıyla TBMM ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında 2015-2016 Eğitim öğretim yılı meclis başkanı seçimimizi 23 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirdik.

      Seçim öncesinde Sınıf temsilcilerimizin oluşturduğu meclis üyelerimiz seçimden bir hafta önce yapılan duyuruyla propagandalarını gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz panolara seçim kurulundan gelen ve kendi hazırladıkları afişleri astılar. Seçim vaatlerini anlattılar.

      Seçimlere aday 22 öğrencinin oluşturduğu oy pusulaları ve sandıklar seçim gününe kadar hazırlandı. Her öğrenci seçmen kartlarıyla sandıklara geldi ve Oylar kapalı paravanların ardında kullanıldı. Sandık görevlileri seçmenlerin adlarını kontrol ederek oy verildiğine dair imzaları aldı. Ve seçimimiz güven ortamında tamamlandı.

       4. sınıf öğrencilerimizin sandık başkanı olduğu ve 3 sandık oluşturduğumuz seçimde, 2.sınıflar 1 nolu, 3. sınıflar 2 nolu, 4.sınıflar 3 nolu sandıkta oy kullandı. Her sandığın başında 2,3 ve 4. Sınıf düzeyindeki öğrencilerden birer öğrenci görev yaptı. Oylar kullanımının ardından sandıklardaki oylar seçim kurulu, rehber öğretmenler ve sandık başkanlarıyla birlikte açıldı ve çetele tutanağına işlendi.

      Her sandık için tutulan tutanaklar sonucunda 2.sınıf öğrencilerimizden Dağhan dalyan oy fazlalığıyla Özel Arı İlkokulu Okul Meclisi Başkanlığına seçildi. Demokratik ortamda yapılan seçimlerde öğrencilerimiz eğlenceli ve öğretici bir deneyim yaşadılar. Öğrenci Meclisi Başkanı seçilen öğrencimiz Dağhan Dalyan’ı ve diğer meclis üyelerimizi medeni cesaretlerinden dolayı kutluyoruz.

1

2

3

IMG_5424

2015-11-23T17:05:16+03:00 23 Kasım 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|