Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/HİÇ SÖNMEYEN VE SÖNMEYECEK MEŞALENİN TÜRK GENÇLİĞİNE ARMAĞAN EDİLDİĞİ COŞKU DOLU BİR 19 MAYIS’I DAHA KUTLADIK

HİÇ SÖNMEYEN VE SÖNMEYECEK MEŞALENİN TÜRK GENÇLİĞİNE ARMAĞAN EDİLDİĞİ COŞKU DOLU BİR 19 MAYIS’I DAHA KUTLADIK

Ulusal birliğin bugününü yarınlara taşıyacak Türk gençliğine armağan edilen, Türk ulusunun vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı” nı Arı Okulları olarak bu yıl da coşku ile yaşadık.

Kurucumuz Sayın Sıtkı Alp, genel müdür yardımcılarımız, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla Çankaya Üniversitesi Olimpik Spor Salonu’nda yapılan törenimiz, gösteri gruplarının yerlerini almalarının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Erkan Kıraç’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, öğrencilerimizden Nazlı Eylül Devran’ın şiiri, Doruk Sözen’in okuduğu Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Orkun Toraman’ın Gençliğin Ata’ya Cevabı ile devam etti. Şeref Çağrısı ve Gençlik Marşı’nın ardından yapılan Ödül Töreni’nde hem kulüp hem de okul takımlarımızdan Ankara ve Türkiye dereceleri alan öğrencilerimize madalyaları verildi. Lise; modern dans,  basketbol, Seymen ve Karadeniz ekipleri ile ortaokul; modern dans, jimnastik ve step gösterilerinin yer aldığı dolu dolu bir program sunan öğrencilerimiz; Türk gençliğine armağan edilen bu anlamlı bayramı coşkuyla kutladılar.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

2016-05-19T14:46:00+03:00 19 Mayıs 2016|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|