Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, BAŞARILAR, TÜM HABERLER/GREEEN PROJESİ SUNUMUMUZ İLE AVRUPAYI BÜYÜLEDİK

GREEEN PROJESİ SUNUMUMUZ İLE AVRUPAYI BÜYÜLEDİK

       Çevrenin korunması ve iklim değişikliğine dikkat çekmek için çalışmalarını yoğun biçimde sürdüren okulumuz, 10 Aralık 2015 tarihinde AB ülkelerinden proje ortakları Almanya, Avusturya, İspanya, İtalya, Macaristan, İsveç, Letonya, Litvanya ve Yunanistan’a iklim çeşitliliği ve geri dönüşüm konuları ile ilgili olarak yaptığımız çalışmaları içeren etkileyici bir sunum gerçekleştirdik.

     Dijital ortamda gerçekleşen sunumda, öğrencilerimizin aktif öğrenmedeki önemli bir yöntem olan drama gösterileri, iklim değişikliğine karşı sürdürdükleri mücadelelerini anlatmak için dans gösterileri, atık malzemelerden oluşturdukları geri dönüşüm orkestrasının ritim gösterisi, lirik dans ve afiş çalışmaları ile su arıtma deneyleri yer aldı.

      “Greeen Projesi” kapsamında Avrupa’ya online sunum yapan ilk okul olma özelliğine sahip olan okulumuzda öğrencilerimiz yaptıkları gösterilerde yabancı dil becerilerini başarıyla sergilediler ve çalışmalarıyla büyülediler.

      Proje ortağı ülkelerin elektronik ortamda yönelttiği soruları da yanıtlayan proje ekibimiz, çalışmalarıyla göz doldururken konunun izlemsel önemi ile ilgili farkındalık da yarattılar.

1

2

2015-12-10T18:56:04+03:00 10 Aralık 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, BAŞARILAR, TÜM HABERLER|