Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/GREEN ENVIRONMENT EDUCATION EUROPEAN NETWORK ETKİNLİĞİMİZ

GREEN ENVIRONMENT EDUCATION EUROPEAN NETWORK ETKİNLİĞİMİZ

Dünya iklim sisteminde değişikliklere neden olan küresel ısınmanın etkileri zirvelerden okyanus derinliklerine, ekvatordan kutuplara kadar Dünya’nın her yerinde hissedilmektedir. Kutuplardaki buzullar erimekte, deniz suyu seviyesi yükselmekte ve kıyı kesinlerde toprak kayıpları artmaktadır. Bu nedenle, Küresel ısınmanın neden olabileceği değişikliklerin bilincinde bir okul olarak Avrupa Birliği Projesi kapsamında yer alan GREEEN (GREEN ENVIRONMENT EDUCATION EUROPEAN NETWORK) çalışmalarına önem verdik ve bu etkinliklerde yer almak istedik.

Okulumuzda yürüttüğümüz Avrupa Birliği Projesi “GREEEN” çalışmaları kapsamında (GREEN ENVIROMENT EDUCATION EUROPEAN NETWORK) yaptığımız etkinliklerimizi “Küresel Isınmayı Durdurmamıza Yardım Edin!” sloganı ile daha önce diğer üye ülkeler ile Madrid’de yapılan toplantıda paylaştık.

28 Ekim 2014 tarihinden itibaren de öğrencilerimiz bu proje için görsel sanatlar dersinde yaptıkları “Küresel Isınma” konulu çalışmalarını, proje danışmanımız Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Özgül YILMAZ TÜZÜN aracılığı ile çalışmalarımızı proje ortağı diğer ülkelerle internet üzerinden paylaşmaya başladılar.

1

2

3

4

5

6

7

2014-10-31T11:11:38+03:00 31 Ekim 2014|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|