Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, BAŞARILAR, TÜM HABERLER/GENÇ LİDERLER ZİRVESİNDE KODLAMANIN ÖNEMİNİ VURGULAYACAĞIZ

GENÇ LİDERLER ZİRVESİNDE KODLAMANIN ÖNEMİNİ VURGULAYACAĞIZ

Uluslararası Antalya Üniversitesi’nce düzenlenen Genç Liderler Zirvesi’ne katılarak okulumuzu temsil eden Arı Anadolu Lisesi 11/A sınıfından Beril Boran, Sinem Can ve Ayşegül Ünlüer’in oluşturduğu “Arendt’in öğrencileri” takımı, zirvenin final etabı için 9 Nisan 2016 günü Antalya’da hazırladıkları “Hayatını Kodla” projesinin sunumunu gerçekleştirecekler.

Kodlamanın önemini vurgulamak amacıyla hazırladıkları proje kapsamında öğrencilerimiz önokul, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenci gruplarımızın katıldıkları bir etkinlik düzenleyerek, onlarla birlikte kodlama çalışmaları yaptılar. Etkinliğe katılan tüm öğrencilere hazırladıkları sertifikaları da sundular.

Öğrencilerimiz ayrıca, kodlama ile ilgili bilgilerini pekiştirmek ve deneyimlerini çeşitlendirmek amacıyla 26 Mart 2016 tarihinde Bilkent Teknoparkta Microsoft tarafından düzenlenen  “DigiGirlz Day” etkinliğine de katıldılar.

Antalya’da yapacakları sunumdan önce 29 Mart 2016 tarihinde Çankaya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü de ziyaret edecek olan “Arendt’in öğrencileri”, burada kodlamanın yazılım ve donanım ile ilgili detaylarını araştıracaklar.

Öğrencilerimize, Silikon Vadisi Gezisi ödüllü projede Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde yapacakları sunum için başarılar diliyoruz.

1

2

3

4

5

6

7