Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/Geleneksel Satranç Turnuvamızı Çevrim İçi Ortama Taşıdık

Geleneksel Satranç Turnuvamızı Çevrim İçi Ortama Taşıdık

2-8. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak bu yıl 6.sını düzenlediğimiz “Özel Arı Okulları 2019-2020 Çevrim İçi Satranç Turnuvası”nı ve turnuvanın çevrim içi ödül törenini 28-29 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleştirdik.

Yoğun katılımla gerçekleşen çevrim içi müsabakalarda turnuva heyecanı dijital ortama yansırken öğrencilerimiz, birbirinden çekişmeli ancak centilmenliğin ön planda olduğu maçlarda ilk 3’de yer almak için mücadele ettiler.

Genel Müdür Yardımcımız Seda Tarman, İlköğretim Kurumları Müdürümüz Nermin Güney ve yöneticilerimiz başta olmak üzere Türkiye Satranç Federasyonu Ankara Satranç İl Temsilcisi Engin Güleç konuk olduğu çevrim iç törende öğrencilerimiz başarı belgelerini aldılar.

İlköğretim Kurumları Müdürümüz Nermin Güney’in açılış konuşmasıyla başladı. Türkiye Satranç Federasyonu Ankara Satranç İl Temsilcisi Engin Güleç’e ve bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Güney, satranç sporuna gönül veren öğrencilerimizi istek, ilgi ve başarılarından dolayı kutladı.

Tören, Türkiye Satranç Federasyonu Ankara Satranç İl Temsilcisi Engin Güleç’in konuşmasıyla devam etti. Pandemi sürecinde de kapsamlı bir organizasyon hazırlayan yöneticilerimize ve satranç öğretmenlerimize teşekkür eden Güleç, gelecek yıl yapılacak turnuvayı yüz yüze gerçekleştirebilmeyi temenni etti.

Törenin ardından konuşan Genel Müdür Yardımcımız Seda Tarman ise COVİD-19 nedeniyle çevrim içi gerçekleştirilen törende, öğrencilerimize madalyalarını, katılım belgelerini ve ödüllerini yüz yüze eğitime geçildiğinde verileceğini belirtti. Satranç sporunu önemsediklerini ve bu turnuvayı gelenekselleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Tarman, etkinliğe katılan öğrencilerimize ve onlara rehberlik eden öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür etti.

2020-06-10T13:54:35+03:00 29 Mayıs 2020|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|