Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/GELECEĞİN ODTÜLÜLERİ KAMPÜSLERİNİ GEZDİLER

GELECEĞİN ODTÜLÜLERİ KAMPÜSLERİNİ GEZDİLER

      Anadolu ve Fen Lisesi 12.sınıf öğrencilerimiz 24 Kasım 2015 Salı günü “Mesleki Rehberlik Gezileri” kapsamında Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde tanıtım gezisine katıldılar.

    Öğrencilerimize, üniversite ve meslek seçimi yapmadan önce hedeflerini daha belirginleştirmek amacıyla ODTÜ’deki bölümler ve iş alanları hakkında bilgi vermek üzere planlı olarak düzenlenen gezide üniversitenin tanıtımının, halen eğitimlerine devam eden üniversite öğrencilerinden oluşan ekiplerce yapılması, geziye giden öğrencilerimizin ilgisini artırdı. Öncelikle araçlarla kampüs turuna katılan öğrencilerimize, konferans salonunda görsel materyaller eşliğinde üniversitenin akademik, sosyal ve kültürel yaşamı hakkında bilgiler verildi. Öğrencilerimiz daha sonra sınav sistemi ve notlar, öğrenci kulüpleri ve etkinlikleri, ERASMUS, ana dal ve yan dal gibi merak ettikleri konularda sorular yönelttiler.

    ODTÜ’de eğitimlerine devam eden mezunlarımızın da katılım gösterdiği gezimizden öğrencilerimiz, üniversite ortamından olumlu etkileşimlerle döndüler.

1

2

3

4

2015-11-24T18:37:29+03:00 24 Kasım 2015|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|