Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/GELECEĞE YÖN VEREN BİREYLER “FEN OYUNLARI”NDA BULUŞTU

GELECEĞE YÖN VEREN BİREYLER “FEN OYUNLARI”NDA BULUŞTU

Bilgilerin yaşama dönük olması için öğrencilere yaparak yaşayarak öğrenebilecekleri, öğrendiklerini aktif olarak uygulayabilecekleri eğitim ortamları sunmak gerekir. Özel Arı Okulları olarak 1984’ten beri çağın gereksinimleri doğrultusunda eğitim ortamlarını düzenleyerek bilime hizmet eden pek çok çalışma ve etkinlik düzenlemekteyiz.

Uygulamaya dayalı etkinliklerin kalıcı öğrenmelere temel oluşturduğu düşüncesinden hareketle 30.Kuruluş Yılı Etkinliklerimiz kapsamında bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz “Fen Oyunları”da bunlardan biriydi. 23 Mayıs 2014 Cuma günü düzenlediğimiz bu etkinlik ile bilgi ve becerilere sahip, eleştirel düşünebilen, araştıran, sorgulayan, öğrenmeyi ilke edinen ortaokul öğrencileriyle bir arada olmayı amaçladık.

İlimize bağlı birçok ortaokulun katıldığı etkinliğimizde öğrencilerimiz; Fen Bilimlerinde günlük yaşamla bire bir ilişkilendirilebilen bilgileri çeşitli gösterilerle, deneylerle, oyunlarla öğrenmenin ve öğrendiklerini arkadaşlarına büyük bir keyifle sunmanın mutluluğunu yaşadılar.

1 2

3 4

5 6

2014-05-23T16:38:24+03:00 23 Mayıs 2014|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|