Ana Sayfa/BAŞARILAR, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/“for YOU” Projemiz Dünya Zirvesinde

“for YOU” Projemiz Dünya Zirvesinde

İlköğretim Okulu öğrencilerimizin fen bilimleri öğretmenleri rehberliğinde yürüttüğü ve Start Türkiye’de yüzlerce çocuk ve gençlik projesi arasında ilk 3’e giren “for YOU” adlı projemiz, bu kez küresel düzeyde “en iyiler” arasında yer almak için başarı yolcuğuna çıktı.

Öğrencilerimiz tarafından geliştirilen düzenekle ileri ve geri dönüşüme destek veren  “atık yağlardan arap sabunu elde etme” projemiz, Türkiye’nin ardından Finlandiya’da düzenlenen Start LUMA’da uluslararası başarı için yarıştı.

Uluslararası arenada, 30 ülkeden yüzlerce proje arasında Türkiye’yi başarıyla temsil eden projemiz; dünyada kendi kategorisinde ilk 10’a girmeyi ve Türkiye’den “tek” aday olarak seçilmeyi başardı.

Başarıdan başarıya koşan projemiz bu kez, Prof. Maija Aksela başkanlığında; Estonya Tartu Üniversitesinden Prof. Miia Rannikmäe ve Avustralya Deakin Üniversitesinden Doç. Coral Campbell’dan oluşan Onursal StarT jürisi önünde ilk üç proje arasına girmek için yarışacak.

İlk üçte yer alan ve “Uluslararası Start LUMA ödülleri”ni kazanan projeler bu yıl Kovid-19 nedeniyle “Gala LUMAT 2021 Sempozyumu”nun bir parçası olarak 9 Haziran’da StarT çevrim içi galasında açıklanacak.

Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Our Project called ‘ ‘for YOU’  is at the Global Final

Our project named “for YOU”, which was carried out by our students under the guidance of Science teachers and was placed third in StarT Turkey among hundreds of children and youth projects , goes on a success journey to be among the “bests” at the global level.

Our project that represents Turkey successfully among hundreds of projects from 30 countries in the international arena succeeded in entering the top 10 in its category in the world and was selected as the “only” candidate from Turkey. Our project will compete as the top three projects in front of the Honorary StarT jury. We congratulate our students and wish them success.

2021-05-11T19:06:58+03:00 11 Mayıs 2021|BAŞARILAR, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|