Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/FİLOZOF ARILARIN BİLİM EĞİTİMİ PROJESİ SUNUMLARI

FİLOZOF ARILARIN BİLİM EĞİTİMİ PROJESİ SUNUMLARI

   3.sınıf öğrencilerimiz ile felsefe konulu bilim eğitimi proje çalışmalarını sınıf öğretmenlerimiz ve ARGE uzmanlarımız rehberliğinde tamamladık. Öğrencilerimiz proje çalışmalarının ürünlerini 07-11 Aralık 2015 tarihleri arasında velilerine sundular.

    Çalışma, öğrencilerimizin proje sürecindeki yolculukları ünlü filozofların sözlerini inceleyerek ve yorumlamasıyla başladı. Hayat bilgisi dersindeki kazanımlarını “Hak, Eşitlik, Adalet, Sorumluluk” kavramları ile bütünleştiren bu projede öğrencilerimiz araştırma sorularını oluşturdular. Sorularına bilimsel araştırma yöntemlerini kullanarak yanıt aradılar. Kavramlar ile ilgili günlük yaşamlarından örnekler verdiler. Her sınıf kendi bildirgesini hazırladı ve öğrencilerimizin bulduğu sloganlar “Filozof Çocuğun Demokrasi Bahçesi” oluşturuldu.

   Bu Proje kapsamında disiplinler arası ilişki kuran öğrencilerimiz “Çocuk Filozofun Düşü” adlı kompozisyonlarında hayal ettikleri ülkeyi betimleyen kompozisyon yazdılar ve resimler yaptılar. “Hak, Eşitlik, Adalet, Sorumluluk” kavramları ile ilgili mesleklerden büyükleri ile yaptıkları röportajları ise posterlerinde yansıttılar.

   Proje sonunda velilerimiz, çocuklarının edindikleri bu kazanımlarla; sorumluluklarını ve haklarını bilen, adalet duyguları gelişmiş bireyler olarak geleceğe hazırlanmalarından duydukları mutluluğu ve gururu paylaştılar.

01

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

2015-12-11T15:13:12+03:00 11 Aralık 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|