FİLOZOF ARILAR

     3.sınıf öğrencilerimiz, felsefe ve bilim eğitimi kapsamında yürütülen “Haklarımız ve Sorumluluklarımız” konulu proje çalışmalarının ürünlerini 05-16 Ocak 2015 tarihleri arasında velilerine sundular.

    Öğrencilerimiz, çalışmalarına tanınmış filozofların sözlerini inceleyip yorumlamakla başladılar ve hayat bilgisi dersindeki kazanımlarla ilişkilendirilen “Hak, Eşitlik, Adalet, Sorumluk” kavramlarına yönelik olarak yapılan grup etkinliklerinin ardından araştırma sorularını oluşturdular. Ön bilgi topladılar ve bu kavramlara da günlük yaşamlarından örnekler verdiler. Her sınıf kendi bildirgesini oluşturdu ve öğrencilerimizin buldukları sloganlar “Filozof Çocuğun Demokrasi Bahçesini” süsledi. Ayrıca “Filozof Arılar” “Çocuk Filozofun Düşü” konulu kompozisyonlarında, hiçbir çocuğun haksızlığa, eşitsizliğe ve adaletsizliğe uğramadığı, herkesin kendi üzerine düşen sorumlulukları yerine getirdiği bir dünya düşlediklerini yazarak poster çalışması yaptılar.

    Veliler, proje sürecinde öğrencilerimizin edindikleri bu kazanımlarla; sorumluluklarını ve haklarını bilen, adalet duyguları gelişmiş bireyler olarak geleceğe hazırlanmalarından duydukları mutluluğu paylaştılar.

1

2

3

4

5

2015-01-17T10:18:38+03:00 17 Ocak 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|